reklamı kapat

POPÜLER

Solo A Star Wars Story

Solo A Star Wars Story’nin maliyeti ortaya çıktı

Disney’in satın aldığı Lucasfilm yeni maceralar ve filmlerle birlikte Star Wars dünyasını genişletmeyi sürdürüyor. Son olarak serinin en sevilen karakterlerinden Han Solo’nun geçmişini ele alan Solo A Star Wars Story izleyici karşısına çıktı. Çekimleri sürecinde pek çok problemle gündeme gelen bu filmin maliyeti ise sonunda gün yüzüne çıktı.

Solo A Star Wars Story’nin yaşadığı problemler yönetmenlerle birlikte başladı. Proje için başlangıçta Phil Lord ve Chris Miller ile anlaşma sağlanmıştı. Fakat ikilinin gereğinden fazla risk aldığı söylendi ve Lucasfilm işlerine son vermeyi tercih etti. Böylece film yeniden çekilmek durumunda kaldı. Yönetmen koltuğunu Ron Howard devraldı. Hikayede ciddi değişikliklere gidildi. Han Solo’nun karşısındaki kötüye hayat veren Michael K. Williams yeniden çekimler için geri dönemedi. Onun yerini Marvel filmlerinden tanıdığımız Paul Bettany aldı. Kısacası prodüksiyon süreci haddinden uzun ve zahmetli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortaya çıkan son iddialara bakılırsa yeniden seçilen oyuncular ve değiştirilen yönetmenle birlikte Solo A Star Wars Story’nin maliyeti 250 milyon dolara ulaştı. Ron Howard’ın Phil Lord ve Chris Miller’dan daha fazlasını istediği biliniyor. Kadroya sonradan dahil olan Paul Bettany gibi isimler de ekstra masrafa neden oldu. Üstelik bu 250 milyon doların içinde tanıtım masrafları yer almıyor. Bu sebeple filmin gişede iyi bir performans sergilemesi şart. Aksi halde Lucasfilm ciddi zarara uğrayabilir.

İlgili video

Solo: A Star Wars Story fragmanı