reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars

Taika Waititi’nin yıllar önceki şaşırtıcı Star Wars yorumu

Son zamanlarda adı Star Wars ile anılmaya başlanan Taika Waititi‘nin yıllar önce seri hakkında enteresan bir açıklama yaptığı ortaya çıktı. Yönetmen benzer sebepler yüzünden bu evrende geçen bir yapım yönetmemeyi tercih edebilir.

Advertisement

Bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse Taika Waititi’nin ismi Star Wars evreniyle birlikte anılıyor. Güvenilir kaynaklardan biri olan The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Taika Waititi bu dünyada geçecek yeni bir filmi yönetmesi için değerlendiriliyor. Lucasfilm‘in çoktan yönetmenle iletişime geçtiği ve taraflar arasındaki görüşmelerin devam ettiği iddia ediliyor. Ancak henüz bu haberde ismini duyduğumuz taraflardan hiçbiri açıklama yapmadı. Yani söylentiler gerçek mi, yoksa uydurma mı, hiçbir fikrimiz yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taika Waititi’nin Star Wars endişesi

What We Do in the Shadows, Wilderpeople ve Jojo Rabbit gibi işleriyle beğeni toplayan Taika Waititi’nin bir süredir MCU’da yer aldığını biliyoruz. Thor Ragnarok’un kamera arkasına geçen başarılı yönetmen şimdi de Thor Love and Thunder filmini yönetmeye hazırlanıyor. Fakat Taika Waititi bu dünyaya mesafeli durmayı tercih ediyor gibi görünüyor. Hayranlar yönetmenin 2017 sonbaharında attığı tweetleri buldu. Bu dönemde Phil Lord ve Chris Miller ikilisi Solo: A Star Wars Story’nin yönetmenliğinden kovulmuştu. Taika Waititi kendisine yöneltilen bir sorunun ardından “Star Wars’un filmlerinden biri için evet dersem, bu projeden bir hafta içinde kovulurum” sözlerini sarf etmişti. Yönetmenin bu konudaki kaygıları Lucasfilm ile anlaşma sağlamasının önüne geçiyor olabilir.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı