reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Joker

Joker yıldızı Joaquin Phoenix’in Heath Ledger teşekkürü

DC çizgi romanlarından uyarlanan Joker filminin başrolünü üstlenen Joaquin Phoenix ödül üzerine ödül kazanıyor. Başarılı oyuncu bu süreçte Heath Ledger’ı da unutmadı.

Bildiğiniz gibi Joker’in beyaz perde macerası aslında büyük bir başarıyla başladı. Todd Phillips‘in yönettiği film Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülüne layık görüldü. Ardından gişe macerasına başlayan yapımın beklentilerin üzerine çıkmasına şahit olduk. 1 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde ederek ikinci bir şaşkınlık dalgasına sebep oldu. Bunun üzerine Amerika’da ödül sezonu açıldı. Arka arkaya pek çok farklı ödül töreni yaşanıyor ve Joaquin Phoenix bu gecelerden eli boş ayrılmıyor.

Joker yıldızının dikkat çekici sözleri

Başarılı oyuncu son olarak Screen Actors Guild Awards yani SAG Ödülleri‘nde en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Bu ödülü almak için sahneye çıkan oyuncu önce kendisiyle birlikte aday gösterilen diğer oyuncuları övdü. Ardından veda etmeden hemen önce Heath Ledger‘ın adını anarak herkesi şaşırttı. Joaquin Phoenix’in sözleri tam olarak şöyleydi: “Favori aktörüm olan Heath Ledger’ın sayesinde buradayım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Dark Knight filminde Joker olarak karşımıza çıkan Heath Ledger, 2009 senesinde ölümünden sonra en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ına layık görülmüştü. Onun bu başarısı uzun süre boyunca çizgi roman uyarlamaları sayesinde elde edilen en önemli başarı olarak kaldı. Todd Phillips’in yönettiği Joker ise başarı noktasında çıtayı yükseltmiş durumda. Filmin Oscar Ödülleri’nde nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu. Herkes toplam 11 adaylıktan kaç tanesinin ödüle döneceğini görmek için sabırsızlanıyor.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı