reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip katlanabilir telefon

Samsung Galaxy Z Flip hakkında yeni teknik detaylar

Dikey katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip hakkında yeni bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Merak edilen model detaylanmayı sürdürüyor.

11 Şubat 2020 tarihinde Samsung Galaxy S20 ailesiyle beraber tanıtılacak Samsung Galaxy Z Flip, son dönemde sık sık gündeme geliyor. Pazarda yeni Motorola Razr karşına çıkacak dikey katlanabilir akıllı telefon, yeni ortaya çıkan bilgilere göre 15W şarj destekli 3.300 mAh ya da 3.500 mAh pil üstüne kuruluyor. Gövdesi gereği daha büyük pille gelmeyecek telefon, sağlam kaynağa göre 6,7 inç Dinamik AMOLED esnek ekran üstüne kuruluyor. Arkasındaki ana kamerasının 12 megapiksel olduğu aktarılan cihaz, önündeki delikte ise 10 megapiksellik bir selfie kamerası taşıyor. Kutusundan Android 10 üstü One UI 2.1 ile çıkacak denilen cihazın, gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacağı da biliniyor. En altta 256 GB dahili depolama taşıyacak gibi duran Galaxy Z Flip, siyah ya da pembe olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olacak. Modelin ayrıca operatörlere özel renkleri de olacak deniyor. Bu arada telefonun aşağıdaki görseli de internette dolanıyor. Ancak modelin bu tarz üç noktadan katlanır yapıyı taşıması beklenmiyor. Bunun bir tasarım çalışması olduğu düşünülüyor. Gerçek tasarım yukarıdaki gibi olacak deniyor.

Samsung Galaxy Z Flip katlanabilir telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip, genel hitap eden ilk katlanabilir telefon olacak

850 – 1.000 dolar arasında satılacak denilen ve bu açıdan büyük merak uyandıran telefon, ekranı üstünde insan saçı kadar ince esnek cam kullanacak deniliyor. Bu sayede Galaxy Z Flip Galaxy Fold’dan çok ama çok daha premium hissettirecek ve uzun ömürlü olacak deniyor. Yeni bilgiler ise telefonun ekranı üstünde ek bir plastik katmanın da olacağını gösteriyor. Bu katmanın ince camın üstünde olacağı aktarılıyor ve bu da biraz üzüyor. Bu katlamanın rahatlıkla değiştirileceği aktarılıyor ancak bu detay henüz tam olarak netlik kazanmıyor.

İlginizi Çekebilir

120 Hz ekrana sahip akıllı telefonlar 2020’de artacak