reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro

AirPods Pro kablosuz kulaklık için hem iyi hem kötü haber

Apple‘ın dikkat çeken yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro, ilginç haberler ile gündeme gelmeye başladı. Bu haberler hem iyi hem de kötü.

Yapılan son indirimler ile Türkiye’de 1.650 TL‘ye elde edilebilen Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık, Apple tarafından yazılımsal olarak güncellemeye devam ediyor. İşte bu güncellemeler, hem iyi hem de kötü gelişmeler doğruyor. Gelen bilgilere göre Apple’ın önce herkese gönderdiği daha sonra kaldırdığı yeni yazılım güncellemesi, kulaklığın gürültü engelleme performansını bozuyor. Kişiler bu güncelleme sonrasında gürültü engelleme performansının düştüğüne yönelik birçok şikayette bulunuyor. Peki buradaki iyi haber ne? Söylendiği kadarıyla bu güncelleme aynı zamanda ses kalitesini de artırıyor. AirPods Pro’nun güncelleme sonrasında frekans tepki tutarlılığını artırdığı aktarılıyor. Ancak bunun gürültü engelleme performansının bozulmadan yapılması gerekiyor. Apple’ın işte tam da bunun için çalışma içerisinde olduğu son gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık için bilinmesi gerekenler

Kulak içi formunda hazırlanan kablosuz kulaklık, yukarıda da dediğimiz gibi özellikle aktif gürültü engelleme imkanıyla öne çıkıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Etrafınızda olup bitenlere kulak verebilmeniz için bir şeffaf moda da sahip olan kablosuz kulaklığın temelinde gelişmiş Apple H1 çipi yer alıyor. Bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı şekilde bağlantı kurabilen AirPods Pro, suya ve tere karşı dayanıklı ve telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. Aktif gürültü engelleme ile 4,5 saate kadar, gürültü engelleme kapatıldığı zaman ise 5 saat kadar pil ömrü sunan model, kablosuz şarj yetenekli hazne ile tam 24 saat boyunca görev yapabiliyor.

İlgili Video