reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık AirPods Pro Lite

Bütçe dostu AirPods Pro kablosuz kulaklık için yeni detaylar

Apple‘ın dikkat çeken yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro, ciddi cidi bir bütçe dostu versiyon kazanacak gibi görünüyor.

Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık, gürültü engelleme özelliği ve kulak içi formunda olmasıyla beğeni toplayan model oldu. AirPods’un üstüne sağlam bir güncelleme olarak gelen ürün, gerçekten bir bütçe dostu “Lite” versiyona sahip olacak gibi görünüyor. Üretiminin arkasındaki isimlerden birisinin Tayvan merkezli Universal Scientific Industrial (USI) olacağı iddia edilen model, şu an oldukça merak uyandırıyor. Bunu daha önce de söylemiştik. Normal AirPods’u kulak içi formunda olmadığı için sevmeyen milyonlar bulunuyor. Bu kişileri kulak için formunda gelen Pro model sevindiriyor ancak bu ürün de büyük çoğunluğuna pahalı geliyor. İşte bu noktada gürültü engelleme özelliğine sahip olmayan bir “bütçe dostu” kulaklığın oldukça ses getirebileceği belirtiliyor. Bu kablosuz kulaklığı karşımıza “Pro Lite” olarak çıkarmayacağı düşünülen Apple, yeni modele 159 dolar ile 249 dolar arasında bir fiyat belirleyecek deniyor. Modelin resmi olarak 2020’nin ortalarında tanıtılacağı da gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık neler sunuyor?

Kablosuz kulaklık, yukarıda da dediğimiz gibi net olarak aktif gürültü engelleme imkanıyla öne çıkıyor. Model yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Etrafınızda olup bitenlere kulak verebilmeniz için bir şeffaf moda da sahip olan kulaklığın temelinde Apple H1 çipi yer alıyor. Bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı şekilde bağlantı kurabilen AirPods Pro, suya ve tere karşı dayanıklı ve telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. Aktif gürültü engelleme ile 4,5 saate kadar, gürültü engelleme kapatıldığı zaman ise 5 saat kadar pil ömrü sunan model, kablosuz şarj yetenekli hazne ile tam 24 saat boyunca görev yapabiliyor.

İlgili Video