reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

Apple duyurdu; işte AirPods tarafındaki önemli yenilikler

Apple‘ın dikkat çeken kablosuz kulaklık ailesi AirPods için WWDC 2020 kapsamında önemli duyurulara imza atıldı. İşte o detaylar;

Apple AirPods ve AirPods Pro, WWDC 2020 kapsamında iOS 14 ve iPadOS 14 ile beraber tanıtıldığı üzere artık cihazlar arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor. Yani kişilerin artık sahibi olduğu AirPods’unu iPhone’dan iPad’e geçtiği zaman yeniden bağlaması gereği durumu sonunda ortadan kalkıyor. Bu da gerçekten çok ama çok kullanışlı görünüyor. Bu arada spesifik olarak AirPods Pro için “surround spatial audio” desteği geliyor. Burada açıklandığı kadarıyla 5.1, 7.1 ve Dolby Atmos destekleri veriliyor. Aynı zamanda kulaklığın yerleşik sensörlerini kullanan sistem, bu sayede kişilerin kafalarını döndürme duruma göre otomatik ses ayarı yaparak en etkileyici ses deneyimini getiriyor deniyor. Bu da destekli cihazlar ve içeriklerde büyük fark yaratacak gibi görünüyor.

AirPods

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık neler sunuyordu?

Kablosuz kulaklık özellikle aktif gürültü engelleme imkanıyla öne çıkıyor. Model yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Etrafınızda olup bitenlere kulak verebilmeniz için bir şeffaf moda da sahip olan kulaklığın temelinde Apple H1 çipi yer alıyor. Bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı şekilde bağlantı kurabilen cihaz, suya ve tere karşı dayanıklı ve telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. Aktif gürültü engelleme ile 4,5 saate kadar, gürültü engelleme kapatıldığı zaman ise 5 saat kadar pil ömrü sunan model, kablosuz şarj yetenekli hazne ile tam 24 saat boyunca görev yapabiliyor.

İlgili Video