reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Quick Share

Samsung Galaxy S20 serisinde bulunan önemli özellik: Quick Share

Samsung Galaxy S20 ailesinde gerçekten önemli bir özellik de yer alıyor. Bu özelliğin adı Quick Share ve çok kullanışlı görünüyor.

Apple dünyasının en çok sevilen özellikleri arasında hep söylediğimiz gibi AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor. Birçok kişinin olmazsa olmazı arasında yer alan bu dosya paylaşım altyapısı, Samsung Galaxy S20 ailesinde de yer alıyor. Bu tarafta yeni özelliğe verilen isimi Quick Share olarak geçiyor ve şimdilik telefonlar arası aktarım sunuluyor. Bu özellik sayesinde Galaxy telefonlar arasında kolayca dosya transferi yapılabiliyor. Yakındaki Galaxy telefon kullanıcılarını otomatik olarak algılayacak sistem, AirDrop’tan farklı olarak yakındaki beş farklı Galaxy S20 sahibine aynı anda dosya aktarabiliyor. Şimdilik sadece Galaxy S20’lerde çalışan Quick Share, çok yakında diğer Samsung ürünlerine de destek verecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 ailesinin Quick Share özelliği çok faydalı

AirDrop’a sağlam bir alternatif üzerinde Xiaomi, OPPO ve Vivo ortaklığı da geliştiriyor. Üzerinde uzun zamandır çalışılan “Peer-to-Peer Transmission Alliance” isimli sistem / altyapı, Android temelli arayüzler “MIUI, ColorOS ve FuntouchOS” içerisine entegre ediliyor. Bluetooth LE kullanarak eşleşme ve WiFi F2P temelli aktarım ile çalışan sistem, internet bağlantısı olmadan saniyede 20 MB veri aktarımı sunabiliyor. Bu arada benzer bir sistem için Google da çalışıyor. Firma AirDrop benzeri paylaşımı direkt olarak Android’e entegre etmek istiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli Mi Note 10