reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20

Samsung telefon sahiplerine güzel Windows 10 haberi

Samsung Galaxy ailesi ve Windows 10 bilgisayarlar arasındaki etkileşimi oldukça efektif hale getirecek yeni bir dönemin başladığı açıklandı.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus, Galaxy S20 Ultra ve katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip, geçtiğimiz ay Your Phone uygulaması üstünden cihazlar arası veri aktarma desteğine kavuşmuştu. İşte bu destek / özellik söylendiği kadarıyla en son Windows 10 Insider sürümü Link To Windows v1.5 ya da üstü uygulama yüklü tüm Galaxy telefonlar için kullanıma çıktı. Yakında tüm kullanıcılar için de geleceği aktarılan özellik, telefonların sahipleri için gerçekten çok güzel görünüyor. Bu altyapı bilmeyenler için kişilerin telefonlar arasında sürükle-bırak şeklinde dosya göndermesine imkan tanıyor. Dosya yanında metin aktarmaları için de kullanılabilen sistem, söylendiği kadarıyla aynı anda maksimum 100 dosya aktarabiliyor ve bu her dosyanın da 512 MB’dan düşük olması gerekiyor. Wi-Fi üstünden kablosuz olarak çalışabildiği için çok kullanışlı olan sistem, telefon yanında Galaxy tabletlerde de görev yapıyor. Aynı zamanda bilgisayardan telefona doğru da çalışan süreç, Your Phone Windows ve mobil uygulaması içerisinden aktif edilerek çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı yeni nesil modellerde başka bir veri aktarım özelliği de yer alıyor

Çok beğenilen Apple AirDrop dosya paylaşım altyapısı, Samsung Galaxy S20 ailesinde de yer alıyor. Bu tarafta yeni özelliğe verilen isimi Quick Share olarak geçiyor ve şimdilik telefonlar arası aktarım sunuluyor. Bu özellik sayesinde Galaxy telefonlar arasında kolayca dosya transferi yapılabiliyor. Yakındaki Galaxy telefon kullanıcılarını otomatik olarak algılayan sistem, AirDrop’tan farklı olarak yakındaki beş farklı Galaxy S20 sahibine aynı anda dosya aktarabiliyor. Şimdilik sadece Galaxy S20’lerde çalışan Quick Share, çok yakında diğer Samsung ürünlerine de destek verecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu ile tanışın