reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Windows 10 Samsung Telefonunuz

Windows 10 Telefonunuz uygulaması için yeni Samsung telefon destekleri

Microsoft’un “Android ve Windows 10” arasındaki sınırı kaldıran uygulaması Telefonunuz için yeni Samsung telefon destekleri getirildi.

Advertisement

Türkiye marketinde direkt olarak “Telefonunuz” olarak yer alan Your Phone uygulaması, gelişmiş özelliklere sahip. Bunlardan bir tanesi Samsung telefonlardaki birden fazla uygulamanın Windows 10 üzerinde açılabilmesi ve kullanılabilmesiydi.

İşte bu imkan başta sadece Galaxy Note 20 serisi, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip/Z Flip 5G, Galaxy S20 5G serisi ve Galaxy S21 serisi ile uyumluydu.

Şimdi ise bu özellik için Galaxy Fold, Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus, Galaxy Note 10 Lite ve Galaxy S20 destekleri getirildi. Artık bu telefona sahip kişiler de telefonları ile Windows 10 bilgisayarları arasında çoklu uygulama kullanabiliyor.

Bu da elbette güzel görünüyor. Bu altyapıda birden fazla uygulamanın yan yana çalışabilmesi, bazı durumlarda gerçekten büyük bir çalışma kolaylığı getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 için sunulan Telefonunuz uygulaması hakkında firmanın resmi açıklaması ise şöyle

“Bilgisayarınız da telefonunuzu sizin kadar seviyor. Telefonunuzda bulunan sevdiğiniz her şeye bilgisayarınızda anında erişin.

Android telefonunuzu ve bilgisayarınızı ilişkilendirerek kısa mesajlarınızı kolayca görüntüleyip yanıtlayın, sık kullandığınız mobil uygulamalara erişin ve telefonunuzun bildirimlerini bilgisayarınızda alıp yönetin.

Bilgisayarınızdan arama yapıp gelen aramaları yanıtlayın ve bunları diğer cihazlarınıza kolayca aktarın. Fotoğraflarınızı e-posta ile kendinize gönderme artık geçmişte kaldı.

Sevdiğiniz resimleri telefonunuzla bilgisayarınız arasında paylaşabilirsiniz. E-posta iletinize, çalışmanıza veya  sununuza en son görüntülerden birini eklemek istediğinizde görüntüyü Telefonunuz uygulamasından bilgisayarınıza sürükleyip bırakabilirsiniz.

Ayrıca, desteklenen Samsung telefonlarda, dosyaları kablosuz olarak telefonunuzdan bilgisayarınıza (ve ters yönde de) sürükleyip bırakabilirsiniz.  

Telefonunuz uygulaması aracılığıyla Android telefonunuzu kişisel bilgisayarınıza bağlamanız gerekir ve telefonunuzun Android 7.0 veya üzeri bir sürümü çalıştırıyor olması gerekir.”

Sistem için Samsung’un hazırladığı tanıtım videosunu direkt olarak sayfanın üstünde izleyebilir, sistemin nasıl çalıştığını görsel olarak da görebilirsiniz.