reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13 Apple
iOS 13 Apple

iOS 13 ile sunulacak kullanışlı bir özellik daha ortaya çıktı

Önümüzdeki aylarda resmi olarak kullanıma çıkacak iOS 13 ile kullanışlı bir özellik daha geliyor. Bu özellik ile yeni cihazların kurulumu kolaylaşıyor.

iPhone kullanıcıları tarafından merakla beklenen iOS 13, yeni bir özellikle daha karşımızda. Kısa süre önce ilginç bir FaceTime özelliğiyle gündeme gelen sürüm, söylendiği kadarıyla iPhone’lar arasında kablo üzerinden veri aktarımına izin verecek. iOS 13’ün Beta kodlarında bulunan aşağıdaki simge üzerinden ortaya çıkan bu gelişme, yeni cihazlara geçişi oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor. Biliyorsunuz şu an yeni satın alınan iPhone’a eski iPhone’un verileri “iTunes ya da iCloud” üzerinden” aktarılabiliyor. Yeni sistem ise bu işlemi birbirine kablo ile bağlanan iki iPhone arasında çok daha hızlı şekilde halledebilecek gibi görünüyor. Hazırladığı simgeye Touch ID’li eski bir iPhone ile Face ID’li yeni bir iPhone yerleştiren firma, bu süreçte kablosuz şarjın çalışacağını da belirtiyor. Yani transfer sırasında şarj devam ettirilebilecek gibi görünüyor. Aktarım için iki ucu da Lightning kablo gerekiyor ve Apple’ın henüz bunu satmadığı biliniyor. Yeni kablonun iOS 13 çıkışında hemen önce sunulabileceği yapılan tahminler arasında yer alıyor.

iOS 13 Apple
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 hangi cihazlara destek veriyor?

Firmanın resmi açıklamasına göre iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme geçiyor. Yine geniş bir kapsama alanı sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilginç mesajlaşam altyapısı