reklamı kapat

POPÜLER

drone

Drone ile ailesine yaklaşan köpekbalığını uzaklaştıran baba [Galeri]

Drone’la gerçekleştirilen birçok şeye şahit olduk, fotoğraf ve video çekimleri ise artık oldukça sıradan. Yakın zaman önce yaşanan ilginç olayda drone kullanan baba, köpekbalığının ailesine yaklaştığını görüp erken müdahale edebildi.

Ailesiyle beraber Florida sahilinde güzel bir gün geçirmek isteyen Dan Watson ve ailesinin tatili az daha faciaya dönüşüyordu. Zira fotoğrafçı ve drone’lara meraklı baba çocuklarını çekmek istemeseydi belki de yaşanan olaya erken müdahale edemeyecekti. Çocuklarının denizde oynamasını kaydetmek isteyen Watson, drone ile onları kaydederken bir anda çocuklarının yanında beliren bir gölge olduğunu fark etti. Biraz daha yakından baktığında ise bunun köpekbalığı olduğunu anlayan baba, çocuklarına seslenerek oradan uzaklaşmalarını sağladı. Bu olaylar yaşanırken drone’la fotoğraflarını çeken baba, bu fotoğrafları sonradan Instagram hesabından yayınlayarak takipçilerine yaşanan ilginç olayı iki kareyle göstermiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone ile İlk fotoğraf ve ikinci fotoğraf arasında yaşanan aksiyon

drone
drone

Olay anını fotoğraflamayı başaran baba, paylaştığı Instagram fotoğrafının altına, kıyaya doğru yaklaşan karartının bir köpekbalığı olduğunu gördüğünü, fotoğrafta bulunan tehlikede bulunan 3 kişinin onun çocukları olduğunu dehşet içinde bildiriyor. Açıklamanın devamında ise Mavic 2 Pro’yu uçururken bu sahneyle karşılaştığını şaşkınlık içinde aktaran Dan Watson, köpekbalığını fark edip çocuklarına seslenmesini de fotoğraflamış. Açıklamanın sonunda ise, yanında drone’u olduğu için şanslı olduğunu ve ilerleyen günlerdeki sahil seyahatlerinde yanına kesinlikle drone’unu alacağının altını çiziyor.

İlginizi çekebilir

Amazon’dan kargo taşımacılığı için ilginç drone