reklamı kapat

POPÜLER

Drone ile çekilmiş nefes kesen 24 fotoğraf [Galeri]

Manzara fotoğraflarında önemli bir alan olarak kendine yer bulan drone fotoğrafçılığı her geçen gün daha ilginç kareler karşımıza çıkarıyor.

Fotoğrafçılığın önemli alanlarından olan manzara fotoğraflarında ön plana çıkmak oldukça zor olabiliyor. Bunun için her geçen gün daha farklı alternatiflere başvuran fotoğrafçıların birkaç yıldır en yaratıcı yolu “drone fotoğrafçılığı”ndan geçiyor. Drone ile çekilen fotoğraflar doğanın tüm ihtişamını gözler önüne seriyor. Ovi D. Pop ise fotoğraflarında drone kullanmayı sevenler arasında. 20 yılı aşkın süredir fotoğrafçılık ile uğraşan Pop, normalde “portre, manzara ve sokak fotoğrafları” çekmekten hoşlanıyor. Ancak drone fotoğrafçılığı alanına da ilgi duyan Ovi D. Pop, drone ile çektiği nefes kesen fotoğrafları Bored Panda aracılığıyla paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğanın ihtişamını drone fotoğrafçılığı yakalamak

Ovi D. Pop’un çektiği fotoğraflar söylendiği kadarıyla toplamda 58 ülkede sergilenmiş, 685 ödül kazanmış. Birçok ödülü bulunan fotoğrafçının drone ile çektiği fotoğrafların bazıları da bu katıldığı yarışmalardan ödüller ile dönmüş. Çekimlerini birçok platform üzerinden paylaşan fotoğrafçının Instagram hesabı ve kendi internet sitesinde çektiği fotoğrafların tamamı bulunuyor. Fotoğraflarında daha çok renkli detayları işleyen Ovi D. Pop, doğanın kendi içindeki uyumu da çok iyi yansıtıyor. Fotoğrafları kısa kısa adlandıran fotoğrafçı, insan elinin değdiği manzaraları da gerçekçi bir bakış açısıyla aktarıyor.

İlginizi çekebilir

İlk yerli programlanabilir yerli drone