reklamı kapat

POPÜLER

Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu

Falcon Heavy kalkışı

Reuben Wu
Reuben Wu

Drone ile manzara fotoğrafçılığına yeni bir bakış açısı getiren sanatçıdan nefes kesen fotoğraflar [Galeri]

Fotoğraf dünyasındaki en popüler alanların başında “manzara fotoğrafçılığı” geliyor. Ancak bu durum alanda rekabeti zorlaştırıyor, öne çıkmayı zorlaştırıyor. İşte bunu değiştirmenin yolunu bulan Reuben Wu, manzara fotoğrafçılığına yeni bir bakış açısı getiren nefes kesici fotoğraflarıyla karşımızda buluyor.

Reuben Wu, manzara fotoğrafçılığında teknolojiden yararlanarak farklılaşmayı başarmış bir sanatçı. Hem fotoğrafçı hem de müzisyen olan Wu, çekimlerinde son dönemin popüler oyuncaklarından drone kullanıyor. Ancak Wu çekimleri direkt olarak drone ile yapmıyor. O fotoğrafını çekeceği manzaralara drone’a bağladığı ışık ile hayat veriyor. 2016 yılından bu yana Lux Noctis isimli bir proje üzerinde çalışan sanatçı, bazı fotoğraflara drone’un çizdiği ışık halkalarını (Uzun pozlamadan oluşuyor) da dahil ediyor. Bu sayede gece çektiği fotoğraflara inanılmaz bir hava ve kendi tarzını katan Reuben Wu, bu dünyadan değilmiş gibi görünen (Akla ilk Mars geliyor) çekimleriyle kendisine hayran bırakıyor. Özellikle renkleri işleme konusunda çok etkileyici bir tarz oluşturan isim, çekimler öncesinde lokasyon konusunda ciddi araştırmalar yaptığını belirtiyor. Çekimlerin ise hazırlıkla beraber bir günü bulduğu açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Reuben Wu

Reuben Wu tarafından yapılan bu çekimlerin arkasında hangi ekipmanlar var?

Bored Panda’ya konuşan Wu, çekimlerinde birçok farklı ekipman kullandığını belirtiyor. Ancak sanatçı son çekimlerini detaylarına burada değindiğimiz orta format aynasız Fujifilm GHX50S ile yaptığını söylüyor. Drone tarafında ise özel modifiye edilmiş (Işık için) DJI Phantom görev yapıyor. Sanatçının çektiği en ilginç fotoğraf ise kuşkusuz Falcon Heavy’nin karıştığı kare. Arizona’da çekim yaparken dünyanın mevcut en güçlü roketi kadrajına giren şanslı isim, buradan ulaşabileceğiniz harika bir Instagram profiline de sahip.