reklamı kapat

POPÜLER

Wu Yongning
Wu Yongning
Wu Yongning

Çinli “adrenalin” fotoğrafçısı 62. kattan düştü [Video]

14 Aralık 2017

Çin’in ünlü “çatı” fotoğrafçılarından 26 yaşındaki Wu Yongning, 62 katlı binadan düştü. Yongning’in düşüş anı kameralar tarafından kaydedildi.

Geçtiğimiz aylarda yüksek binaların tepesinden çekim yapan “Urbex” fotoğrafçısı Eric Paul Janssen‘in son çekiminde aşağı düştüğünü yazmıştık. Büyük dikkat gerektiren ve fotoğrafçıların hayatlarını ortaya koyarak yaptığı bu çekim tarzıyla ilgili benzer bir haber de Çin’den geldi. Wu Yongning, Çin’in tanınan adrenalin akrobatları arasında yer alıyor. Çektiği fotoğraf ve videolarla gökdelenlerin tepesinde tehlikeli bir şov yürüten Yongning’in son işi ise ne yazık ki planlandığı gibi gitmiyor. Bir marka sponsorluğunda Changsha’daki Huayuan Hua Center binasına tırmanmak için 15 bin dolarlık anlaşma yapan Yongning, kayıp düşüyor.

Ailesinin maddi sıkıntıları olduğu bilinen fotoğrafçının hem onlara bir gelir sağlamak hem de evliliği için para biriktirmek adına bu işi aldığı belirtiliyor. Gökdelenin tepesindeki çalışması kamera tarafından kaydedilen Yongning, ilk denemenin ardından tekrar gökdelenden kendini sarkıtıyor. Bir iki kez kendini yukarı çektikten sonra tamamen çatıya çıkmak istediğindeyse bunu yapamıyor. Daha fazla dayanamayan fotoğrafçı kendini 62 katlı binanın tepesinden bırakıyor.

Çin’in sosyal medya platformlarında 1 milyondan fazla takipçisi bulunan fotoğrafçının son anları kan donduracak seviyede. Haberin devamından Yongning düşme anını seyredebilirsiniz. Ancak görüntülerin fazlasıyla rahatsız edici olduğu konusunda uyaralım.

Video

YORUMLAR