reklamı kapat

POPÜLER

GTA-V

GTA V videosunu gerçek zanneden siyasetçi [İzle]

Pakistanlı bir siyasetçi GTA V videosunu paylaşarak, oyundaki uçağın pilotunun becerilerini övdü ve attığı tweet’e yüzlerce etkileşim aldı.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber internette bir paylaşımın sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu belirlemek oldukça güç hale gelmeye başladı. Deepfake videoları, yapay zeka tarafından değiştirilen ses veya görüntüler korkutucu olduğu kadar inandırıcı da olabiliyor. Bunun yanında yakın zaman önce Pakistanlı bir siyasetçi montajlı bir oyun videosuna kurban gitti. Videodaki uçağın gerçek bir pilot tarafından sürüldüğünü zanneden politikacı, GTA V oyun videosunu inanılmaz diyerek Twitter hesabından paylaştı.

GTA V

Pakistan’ın Awami Tehreek Partisi Genel Sekreteri Khurram Nawaz Gandapur, montajda gösterilen etkileyici uçağın gerçek olduğunu düşündü. Grand Theft Auto 5’in animasyon görüntüsünü resmi hesabından paylaşan Tehreek, yakın zaman önce Türkiye’de de yaşanan bir olayı akıllara getirdi. Bir televizyon kanalında muhabirin GTA oyun şifrelerini gerçek şifreler zannetmesi ve bunu canlı yayında aktarması oldukça fazla konuşulmuştu. Bunun ardından söz konusu kanal yine canlı yayında özür dilemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GTA V uçak manevrasıyla yine gündeme geldi

GTA-V
GTA-V
GTA-V

Söz konusu oyun videosunun görüntülerinde, bir uçağın aşağıya doğru inmesinden birkaç dakika önce uçak pistine giden bir petrol tankeri gösteriliyor. Videodaki uçak petrol tankerine çarpmaya çok yaklaşmışken, manevra yaparak sıyırıyor ve çarpışma gerçekleşmiyor. Aslında bu videonun gerçek olmadığı oyunseverlerin gözünden kaçmazken, Khurram Nawaz Gandapur pek oyun oynamıyor gibi duruyor. Zira bu sahnenin oyun videosu olduğu anlaşılıyor.