reklamı kapat

POPÜLER

GTA 6 kazanı kaynıyor: Yeni oyunla ilgili tüm iddialar

GTA 6 çıkış tarihine dair geçen yıldan beri oldukça fazla söylenti bulunuyor. Peki, oyuncular tarafından beklenen oyunun çıkış tarihi ne zaman?

GTA 6 hakkında geçen yıldan beri birçok söylenti internet camiasında dolanıyor. Bir Reddit kullanıcısı oyunun 2019 yılında çıkacağını iddia etmişti ancak oyun bu yıl çıkacak gibi pek durmuyor. Bir başka söylentide oyunun 2019 ve 2022 yılları arasında çıkacağı iddia ediliyor. Avrupa’da bulunan bir oyun geliştiricisi ise oyunun 2020 yılında çıkacağını iddia ediyor. Ancak Rockstar Games tarafına bakınca resmi bir açıklama henüz bulunmuyor. Resmi açıklamaların gelmiyor oluşundan kaynaklı olarak, oyunseverler kendi senaryolarını yazıyor. Bu senaryoların yazılmasının bir nedeni de GTA Online’da bazı oyuncuların, “GTA VI Coming 2019” gibi bir mesaj almaları. Ancak sonradan bu mesajın bir hackleme ile kullanıcıların karşısına çıktığı ortaya çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söylentiler iyice gerçeklikten sapmaya başladı

Doğrulanmamış diğer ayrıntılar arasında yalnızca tek bir kahramana sahip olacağı belirtilen GTA 6 da konsollar için aynı durumun söz konusu olmayacağı belirtiliyor. Bir önceki oyunu GTA 5 için hala yeni güncellemeler sunan Rockstar Games, yeni oyuna dair en ufak bir ipucu bile vermemekte ısrarcı gibi duruyor. Kafalarda oldukça fazla soru birikmesinin yanısıra GTA 6’nın hangi şehir ya da şehirlerde geçeceği de merak konusu olmuş durumda. Oyuncular Miami, California ve Londra gibi şehirlerin adını geçirse de, bazı diğer kullanıcılar Miami ve New York’ta geçebilir diyor. Bunun yanında, sonradan sahte olduğu söylenen bir iddiaya göre Reddit kullanıcısı JackOLantern1982, GTA 6, Vice City / Everglades, Havana, Cuba, Panama / Brezilya / Kolombiya gibi yerlerde geçecek açıklamasını yapıyor. Bunun gibi birçok söylentiye konu olan GTA 6’nın nerede geçeceği tartışmaları resmi açıklamalar gelene kadar sürecek gibi duruyor.

GTA-6

GTA 6 ne zaman çıkıyor?

Uzun lafın kısası eğer Rockstar Games Red Dead Redemption 2‘nin çıkmasından bir gün sonra GTA 6‘yı onaylamış olsaydı, yeni oyun için 22 ay beklenmesi gerekiyordu. Yani bu Ağustos 2020 gibi bir tarihe denk geliyor. Ancak öyle olmadı. 2019 yılı için yeni bir oyun müjdesi verilmedi. Bu nedenle beklentiler 2020 yılında gelecek bir duyuruya işaret ediyor.

İlginizi çekebilir

Rusya’da GTA’yı aratmayacak olay; tankla soygun!