reklamı kapat

POPÜLER

Rusya’da GTA’yı aratmayacak olay; tankla soygun! [Video]

11 Ocak 2018

Rusya’da geride bıraktığımız gün yaşandığı söylenen olay, gariplikler zincirinin bir araya gelmesiyle meydana geliyor diyebiliriz.

Bir dönem yaşadığımız diplomatik sorunlarla gündemimizden düşmeyen Rusya, Lada’nın Türkiye’ye dönüşüyle birlikte yakın zamanda tekrar radarımıza takılmıştı. İnternet ortamında bolca trafik kaza videolarını izlediğimiz ülke, kazaları kadar yaşanan olaylarla da aralıklarla dünya gündemi gelmeyi başarıyor. Alkole olan düşkünlükten ötürü çoğu kez yüzümüzde tebessüm yaratan olaylarla akıllarımıza kazınan Rusya’da geride bıraktığımız gün detayları ortaya çıkan olay kelimenin tam anlamıyla GTA’yı akıllara getirdi. Reuters’te detayları paylaşılan haberde karşımıza çıkan sarhoş bir sürücü, soygun için dükkana doğru yöneldi. Aslında durum ilk başta duyduğumuzda sıradan bir soygun gelebilir. Lakin bir dükkana zırhlı bir yarı tank girdiğinde durum biraz normallik standartların dışarısına çıkıyor.

Sürücü kısa sürede yakalandı

Rusya’nın kuzeyinde yer alan bir bölgede gerçekleştiği söylenen olayın detayları da en az kendisi kadar ilginç. Yirmili yaşlarının sonlarında olduğu söylenen zanlının zırhlı aracı bölgede yer alan özel bir sürüş eğitim okulundan aldığı söyleniyor. Görgü tanıklarına göre araçla ormanlık alanın içerisinde bir anda yola çıkan “kahramanımız” direksiyonunu doğrudan bir mağazanın üstüne doğru kırıyor. Mağazaya ancak çarparak durabilen sürücü şaşkın bakışlar içerisinde aracın içerisinden çıkarak bir şişe şarap çalıyor ve olay yerinden ayrılıyor. Yerel kaynaklara göre kısa süre sonra polis tarafından yakalandığı söylenen sürücü, hırsızlık suçundan cezalandırılmış.

Video

YORUMLAR