reklamı kapat

POPÜLER

Otogaz (LPG)

LPG (Otogaz) kullanıcılarının uzun süredir beklediği açıklama yapıldı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgilere göre LPG fiyatlarına uzun süredir beklenen olumlu müdahale yapıldı.

Değişen kur oranlarının ve dünyada artan petrol fiyatlarının ardından akaryakıt fiyatlarına bugün itibari ile zam gelmişti. Akaryakıt giderlerini azaltmak isteyen çoğu LPG sürücüsünün gözü kulağı Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasındaydı. Beklenen açıklama kullanıcıları rahatlattı. Buna göre LPG fiyatlarında indirime gidilme kararı alındı. Geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere otogaz litre fiyatı 9 kuruş ucuzladı. Öte yandan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan LPG kullanıcılarını sevindirecek bir diğer haber, geçtiğimiz aylarda gelmişti. Son günlerde iyiden iyiye artan otogaz fiyatları kullanıcıların tepkilerini toplamış, bunun üzerine sendika konu ile ilgili bir çalışma yapmıştı. Akaryakıttan tanıdık olduğumuz Eşel Mobil sistemi, otogaz için de kullanılmaya başlanmıştı. Böylece dizel ve benzinde olduğu gibi gelen zamlar pompaya yansımıyor. Gelen artışlar doğrultusunda ÖTV miktarında indirim yapılacak. Ancak neyseki otogaz kullanıcıları için bu seferki haber bir indirim üzerine.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LPG Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistem. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumak. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor. Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri getirildi.

İlginizi çekebilir

Karşınızda dünyanın en verimli araç modeli: Eximus IV