reklamı kapat

POPÜLER

otogaz LPG

LPG (Otogaz) fiyatlarına yeni bir zam haberi daha

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgilere göre LPG (Otogaz) fiyatlarına üzen bir müdahale yapıldı.

Değişen kur oranlarının ve dünyada artan petrol fiyatlarının ardından akaryakıt fiyatlarına geçtiğimiz günlerde itibari ile zam gelmişti. Akaryakıt giderlerini azaltmak isteyen çoğu LPG sürücüsünün gözü kulağı Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndaydı. Beklenen açıklama kullanıcıları oldukça üzdü. Buna göre LPG fiyatlarında zamma gidilme kararı alındı. Otogaz litre fiyatı 6 kuruş arttırıldı. EPGIS’den yapılan açıklamada; “20/08/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Oto gaz’da 6 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi. Yapılan artışda EŞEL Mobil sistemi devreye girmedi. Anlayacağınız zamlar direkt olarak ceplere yansıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LPG (Otogaz) için Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistem. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumak. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor. Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak 2020’de sona ermiş ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri getirilmişti.  Devletin bir ÖTV alacağı bulunduğu için zamlar maalesef fiyatlara yansımış oldu. Uzmanlar ise gelen zamların son olmayacağı görünüşünde. LPG, benzin ve motorin fiyatları hakkında gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu