reklamı kapat

POPÜLER

Hologram 3D sanal asistan desteğiyle gelen Çinli; Bestune E01

Kokpit bölümünde konumlandırılan hologram destekli asistanıyla büyük ilgi çekmesi beklenen Bestune E01, rakamsal verileriyle de bunu destekleyecek niteliklerde.

Elektrikli otomobil pazarının yükselişiyle birlikte Çin pazarındaki çeşitlilik bir anda inanılmaz boyutlara ulaştı. Ülke içerisind yer alan köklü şirketlerin üretim bantlarında gerçekleştirdiği hızlı dönüşümler ve yeni girişimlerin etkisiyle de bir anda elektrikli modellerde inanılmaz bir endüstri ile karşı karşıya kalıverdik. Marka bazında da modellerle paralel şekilde oldukça zengin çeşitliliği getiren bu sürece yeni bir araç daha dahil oluyor. Bestune E01 adıyla karşımıza çıkarılan model, daha önce gördüğümüz modellerin tamamından ayrılan ilgi çekici bir donanımla adından söz ettirecek. SUV sınıfında yer alan aracın kokpitinde konumlandırılan hologram destekli 3D sanal asistan, kullanıcı deneyimi konusunda süreci yeni bir noktaya taşıma iddiasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bestune E01 teknik özellikleri

Ülkenin en önemli gruplarından birisi olan FAW’ın bir alt markası üzerinden pazara sürülecek olan E01, önümüzdeki ay yerel pazara girecek. Aracı rakiplerinden başka bir noktada konumlandıracak dinamikleri biraz önce belirttiğimiz gibi kokpitte bizi karşılıyor. Gösterge panelinin tepesinde, minik bir holografik asistan barındıran kristal yapı bu noktada hemen dikkat çekiyor. Kullanıcıların verdiği talimatlara göre tepki veren bu asistanı, farklı figürler ile de değiştirmek mümkün olacak. Bestune E01’de büyük bir bilgi-eğlence ekranı ve tamamen dijital bir gösterge paneli yer alıyor. Bu bölümüyle yeni Mercedes modellerini akıllara getiren aracın klima kumandalarında da dijital hava hakim. Aracın 190 beygir güç, 320 Nm tork, 170 km/s maksimum hız ve 450 kilometrelik maksimum hız değerleriyle son kullanıcıya ulaşacağını da belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın