reklamı kapat

POPÜLER

Volvo Geely Preface

Volvo ortaklığıyla güven veriyor; Geely Preface Sedan ile tanışın

Geçtiğimiz yıl konsept formuyla yerel pazarda büyük ilgi gören Geely Preface, Volvo ortaklığının altyapı desteğiyle önemli bir pay yakalama potansiyeline sahip.

Volvo ile Geely ortaklığının geride bıraktığımız her yıl biraz daha kabuk değiştirdiğine şahit oluyoruz. İsveçli marka cephesine özellikle üretim ve fabrika bazında yarayan bu ortaklık Çin tarafında da yeni modellerin geliştirilmesi konusunda ciddi bir fark yaratıyor. Bu kapsamda hayata geçirilen projelerden birisi da geçtiğimiz günlerde konsept aşamasından seri üretime taşındı. Nisan 2019’da Geely-Volvo ortaklığıyla geliştirilen CMA’ya dayalı şekilde tanırılan Preface, artık üretim aşamasına geldi ve Çinli otomobil üreticisi tarafından ilk resmi fotoğrafları paylaşıldı. Resmi kaynakları üzerinden şimdilik sadece dış tasarım dinamiklerini gösteren parçalarıyla karşımıza çıkan Geely Preface, 2020’nin dördüncü çeyreğinde piyasaya sunulacak. Araç aynı zamanda CMA platformu tarafından desteklenen ikinci model olarak rekabete dahil olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo Geely Preface

Preface’in konsept formundan seri üretime taşınma sürecinde hissedilir değişimler kendisini gösteriyor. Bu kapsamda özellikle aynalar, yerden yükseklik ve karşılıklı yapıda dışarıya açılan kapı tasarımı gibi radikal dinamikler kendisini alıştığımız formlara bırakmış durum.da Aynı zamanda aracın ışıklandırma grupları ve tamponlarında da değişimlerin yer aldığına vurgu yapılıyor. Aracın kaputunun altında sunulacak olan dinamikler de önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Dış basında ise ihtimallerin 2.0 litrelik benzinli motor ile birlikte hibrit seçenekler üzerinde odaklandığını söylemek mümkün. Üretimi Çin’de gerçekleştirilecek olan Preface’in paralel olarak ilk örnekleri de iç pazarda sunulacak. 2021 içerisinde ise diğer pazarlara sunulması planlanıyor.

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda