reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Akaryakıt fiyatları için yeni zamlar yolda!

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre gerek benzin gerek ise motorinin dahil olduğu akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam geliyor.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. 1 Mayıs itibari ile OPEC üreticileri, petrol üretimlerini günlük 9,7 milyon varil kısma konusunda anlaşmaya vardı. İçlerinde Rusya ve Suudi Arabistan bulunduğu OPEC üreticilerin bu kararı petrol fiyatlarına hemen yansıdı. Son birkaç gündür artan kur gerilimi ve petrol fiyatlarındaki artış anında ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarına yansıdı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Ancak sektör yetkililerinden gelen haberlere göre motorinin litre fiyatında 16 kuruş benzinin litre fiyatına ise 7 kuruşluk bir fiyat artışı bekleniyor. Resmi açıklamanın ise bu gece yarısı yapılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı akaryakıt fiyatları ne kadar oldu?

Son gelen haberler ışığında benzin fiyatları, İstanbul’da ortalama 5,24 liradan 5,40 liraya, Ankara’da 5,33 liradan 5,49 liraya, İzmir’de ise 5,36 liradan 5,52 liraya yükselecek. Motorin cephesinde İstanbul’da ortalama 4,81 liradan 4,88 liraya, Ankara’da 4,87 liradan 4,93 liraya, İzmir’de ise 4,89 liradan 4,96 liraya çıkacak. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler