reklamı kapat

POPÜLER

İçişleri Bakanlığı trafik eğitimine yönelik GTA V videosu [İzle]

İçişleri Bakanlığı’ndan trafik eğitimine yönelik GTA V videosu [İzle]

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı‘ndan trafik eğitimine yönelik ilginç bir GTA V videosu geldi. Bakanlık gençlerin dikkatini çekmeyi başarmış durumda.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, YouTube hesabı üzerinden farklı konularda birçok video yayımlıyor. Bu sefer yayımlanan video ise diğerlerine hiç benzemiyor. Biliyorsunuz belirli konuların küçük yaşta öğretilmesi gerekiyor. Peki küçük yaştakilerin dikkatini nasıl çekersiniz? Elbette oyun üzerinden. İşte bunu değerlendirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, trafik eğitimine yönelik bir GTA V videosu yayımladı. Bu video direkt olarak “yaya önceliği” konusuna odaklanıyor. Oyun içerisinde yaya önceliğinin nasıl uygulanması gerektiğini gösteren Bakanlık, gayet dikkat çekici ve akılda kalıcı bir işe imza atmış gibi görünüyor. Farklı durumları oyun içi senaryo ile gözler önüne seren yukarıda izleyebileceğiniz video, genelde “kuralsızlığın hakim olduğu” bir oyun üzerinden gerçek yaşamı düzeltmeye çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, bu video ile aslında herkesi hedefliyor

Dünyanın en popüler oyunlarından GTA V, biliyorsunuz aslında yapısı gereği çocuklara çok uygun bir oyun değil. Bu video ile çocuklar yanında yetişkinlere de trafik adabını öğreten video, dikkat çekme konusunda başarıya ulaşmış durumda. Buna benzer videolar ile gençlerin bilinçlendirilmeye devam edilmesi gerekiyor. Bu tarzda hazırlanmış benzer videoların gelmeye devam edeceğini tahmin ediyor ve umuyoruz.