reklamı kapat

POPÜLER

GTA

GTA, 51. Bölge’yi işgal etmek isteyenlerin antrenman alanı haline geldi

ABD’de bulunan 51. Bölge her zaman merak konusu olmuştur. Şimdi ise GTA ve Facebook etkinlikler üzerinden viral hale gelmiş durumda.

ABD’nin büyük bir gizlilikle sakladığı ve koruduğu 51. Bölge tesisi gündem konusu oldu. İyi korunan bir askeri üs olarak belirtilen bu tesis halk tarafından uzaylıların bulunduğu bir yer olarak tanımlanıyor. Hal böyle olunca insanlar bölgeyi bir hayli merak ediyor. Sıradan insanlara kapalı olan bölge birçok filme de halihazırda konu olmuş durumda. Yetkililerin yaptığı açıklamalar dahilinde bölge çok iyi korunan bir askeri üs ve aynı zamanda büyük tatbikat alanı. Her zaman bu kadar gizli ve kapalı kutu olmasından kaynaklı olarak çok merak edilen 51. Bölge, şimdi de bir “işgal etkinliği” ile viral hale gelmiş durumda. Tesise gitmeyi planlayan kişiler, “tatbikat için” GTA oyunu ile alıştırma yapıyor. Facebook üzerinden açılan bir etkinlik, bölgedeki söz konusu uzaylıları görmek için katılımcıların takvimler 20 Eylül’ü gösterdiğinde Naruto usülü koşacaklarını aktarıyor.

Bir kullanıcı “51. Bölge’ye girmek isteyen insanlar belli ki hiçbir zaman GTA oynamadılar. 51. Bölge’ye girdikten sonra anında 5 yıldızla beraber aranmaya başlarsın. Ve tüm ordu senin peşindedir.” diyerek aslında bölgeye girmenin mantıklı bir hareket olmayacağını söylüyor.

Başka bir kullanıcı “51. Bölge’ye nasıl sızılacağına dair notlar alıp GTA San Andreas oynuyorum” diye bir tweet attı.

Olaylar şaka ile gerçeklik arasında gidip gelirken, ünlü oyuncu Danny Trejo da konuya dair, etkinliğe katılacakmışcasına bir tweet attı.

GTA ile eğitildiklerini söyleyen kitle 51. Bölgeyi de keşfedeceklerini söylüyor

Facebook üzerinden şaka amaçlı açılan etkinlik kısa süre içinde viral hale gelerek 1 milyon kişinin katılacağı dev bir etkinliğe dönüştü. 900 bin kişi de etkinliğe ‘gitmeyi düşünüyorum’ seçeneğini işaretlediği görüldü. Şaka olarak başlayan bu etkinliğe alıştırma olması için GTA’nın içinde bulunan bir moddan destek alan oyuncular, oyunun bu moduyla kendilerini eğittiklerini de yazdı. Hatta bir kullanıcı Twitter üzerinden; “GTA, yıllardır askeri üslere nasıl girileceği konusunda bizi eğitiyor.” diyerek hem etkinlik ile dalga geçti hem de internetin yeni viraline katılmış oldu.

Zannediyoruz ki bu etkinlikte 51. Bölge tesis alanına gideceğini işaretleyen 1 milyon insan gerçekten de gitmeyecek. Zira bu konunun alevlenmesinden sonra açıklama yapan ABD Hava Kuvvetleri Sözcüsü Laura McAndrews, bölgenin etkinlik sebebiyle olası bir saldırı anında müdahale için hazırlandıklarını söyleyerek, söz konusu alanın ABD Hava Kuvvetleri eğitim alanı olduğunu ve bölgeye girmeye çalışan herkese anında müdahale edileceğinin altını çizdi.

İlginizi çekebilir

GTA V videosunu gerçek zanneden siyasetçi