reklamı kapat

POPÜLER

2020 Mazda2

2020 Mazda2, Toyota Yaris cephesini zorlamak için hazır!

18 Temmuz 2019

İlk olarak Japonya pazarıyla birlikte asfalta inmeye başlayacak olan 2020 Mazda, kullanıcılara yansıtacağı karakterle elini ciddi oranda güçlendirdi.

Ürün gamının en kompakt üyesi olarak uzun süredir kullanıcılarla buluşmaya devam eden Mazda2 özellikle belli başlı pazarlarda oldukça güçlü. Her ne kadar bu pazarlara arasına Türkiye’yi alamasak da, özellikle kendi ülkesinin sınırları içerisinde Toyota Yaris gibi önemli bir ismin ciddi alternatiflerinin başında geliyor. CX-30‘u kısa süre önce güncellenen yanlarıyla tanıtan marka şimdi de bu kompakt isim için elini taşın altına sokuyor. 2020 Mazda2, üst sınıflarda karşımıza çıkan iddialı tasarım dilinin tüm karakterini sahiplenerek kullanıcıların aklını çelmeye çalışacak. Özellikle yeni Mazda3 ile gelen daha agresif Kodo çizgilerinin burada da enfes bir nitelik oluşturduğunu söylemeden edemiyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Mazda2 teknik özellikleri

2020 model yılıyla Japonya pazarında Demio adıyla satışa sunulduğu dönemi de geride bırakan otomobil oldukça ilginç dinamikler sunuluyor. Her ne kadar bu parçaların bazılarını Avrupa pazarında görmeyecek olsak da, Mazda2’nin kendi ülkesinde dört tekerlekten çekişli olarak satın alınabilir olması dikkat çekiyor. Motor seçeneklerine geldiğimizde ise 1,5 litrelik benzinli ünitenin 75 ile 90 beygirle Avrupa pazarında satışa sunulması beklenirken şanzıman ayağında 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatiği göreceğiz. 1,8 litrelik dizel motorun ise yine Japonya ile kısıtlı kalması gündemde. Donanım kısmında öne çıkanlara ise; Android Auto ve Apple CarPlay destekli multimedya sistemi, 360 derecelik görüş, trafik işareti algılama, şeritte tutma asistanı, adaptif LED ışıklandırma grubu, ısıtmalı direksiyon ve hız sabitleyici gibi parçaları ekleyebiliriz. Sürüş dinamikleri adına gövde ve süspansiyon yapılarındada revizyonların yapıldığı Mazda2, Avrupa pazarına 2020 yılıyla kademeli olarak giriş yapacak.