reklamı kapat

POPÜLER

ios 13 android emoji

İşte iPhone ve Android için sunulacak yeni emoji seçenekleri

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cihazların yeni sürümleriyle beraber bu yıl gelecek yeni emoji listesi de ortaya çıktı. iOS 13 ve Android Q ile gelecek yeni emojilere göz atalım.

Unicode konsorsiyumu 2019 için kullanılacak bir sonraki emojilerin listesini yayınladı. Bu liste ile artık mobil işletim sistemlerinin yeni sürümlerinde hangi emojileri görebileceğimizi biliyoruz. iOS 13 ve Android Q mobil işletim sistemlerinde kullanılmak üzere birbirinden renkli ve eğlenceli emojileri yolda bulunuyor. Hem Apple hem de Google, Dünya Emoji Günü’nde yeni gelecek emojileri sergiliyor. Yeni nesil ifade biçimi gün geçtikçe büyüyor. Gençler artık sadece emojiler ile iletişim kurabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
android

Android

apple

Apple

Yeni emoji kataloğunun iOS 13 tarihi belli Android Q ile ne zaman geleceği belli değil

Yeni gelen emojiler kataloğunda görme engelliler için rehber köpekten, tekerlekli sandalyedeki kişilere ve protez uzuvlar gibi toplumdaki her kesmi içine alan bir emoji dağılımını göreceksiniz. Bununla beraber iyi bilinen “el ele tutuşma” ifadesi artık ten renklerinde ve cinsiyetler arasında birçok kombinasyonu içinde barındırıyor. Ayrıca bir Hindu tapınağı ve Diya lamba gibi Hindistan odaklı ifadeler de yeni emojiler ile geliyor.

Yeni emoji karakterleri bu sonbaharda Apple tarafında iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch’a geliyor. Apple, yeni emojilerin yapılacak yeni yazılım güncellemesinin bir parçası olarak geleceğini söylüyor. Google tarafında ise yeni emojileri Android Q beta ile denebilecek ve önümüzdeki aylarda yeni donanımlar ile birlikte kullanıma sunulacak.

İlginizi çekebilir

Ford Pickup Truck Emoji’si