reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Android

Android kullanıcılarının Twitter’da emoji görememe derdi bitiyor

Android kullanıcıların için emojiler tam bir baş belası olabiliyor. Sık sık uyumluluk problemi çeken özellik sosyal medya araçlarında da sıkıntı yaratabiliyor. Twitter kendi açısından problemi çözmeye hazırlanıyor.

Android’in sadece Twitter’da değil genel olarak yaşadığı bir emoji uyumluluğu sorunu bulunuyor. Telefon üreticileri kendi emojilerini üretsin ya da üretmesin bu sorun çoğu zaman sabit kalıyor. Hatırlarsanız en son Samsung kendi garip görünüşlü emoji galerisini düzenlemek zorunda kalmış ve daha uyumlu bir sisteme geçmişti. Dahili Android emojilerinin derdi de ne yazık ki bitmek bilmiyor. Sosyal ağ da kendi açısından bu sorunu çözmek için Android uygulamasını güncellemeye hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Olmayan emojiler

Android cihazların hepsinin son sürümde olmaması, emoji uyumluluğunu etkilerken özellikle iOS kullanıcılarının sosyal ağ üzerindeki emoji kullanımı da sorun olabiliyor. Çünkü bazı iOS emojileri Android’de yer almıyor. Hal böyle olunca kullanıcılar ekranda sadece kutucuklar görüyor. Bu sorunu çözmek için “Twemoji” serisini duyuran sosyal ağ, hangi Android sürümünde olursa olsun kullanıcıların emojileri rahat bir şekilde deneyimlemesini amaçlıyor. Yani KitKat, Nougat ya da Lollipop demeden bu güncelleme tüm cihazlara sağlanacak. Söz konusu emoji kütüphanesi ise sosyal ağın masaüstü versiyonu için kullandığı kütüphane ile aynı olacak. Güncelleme yavaş yavaş tüm kullanıcılara dağıtılıyor.