reklamı kapat

POPÜLER

McLaren 720S, Carlex Design dokunuşuyla “dünya dışından gelen” kokpite kavuştu [Galeri]

Polonya merkezli Carlex ekibi en iyi bildiği işi yaparak bu kez McLaren 720S’in iç dünyasını göz alıcı bir yapıya büründürdü.

Son dönemlerde efsane pilotu Ayrton Senna’nın anısına hayata geçirdiği özel otomobiliyle gündemde olan McLaren, bundan bir önceki adımında süper serisinin yeni modeli 720S‘i ürün gamına dahil etti. 720 PS güç ve 770 Nm tork değerlerine sahip olan motoruyla, saatte 341 kilometrelik maksimum sürate erişebilen yeni canavarında tasarımsal olarak da bir adım ileriye giden marka, günümüz itibarıyla satışlarla meşgul. Zaman geçtikçe kendisine asfalt üzerinde yer açan 720S’i bekleyen kaçınılmaz sonlardan birisi de modifikasyonlardı. Söz konusu bir hiper otomobil ve modifikasyon olduğunda, aklımıza gelen ilk seçeneklerden birisi de Carlex Design‘dan başkası değildi. Tahminlerimiz bugün itibarıyla bizi yanıltmadı ve Polonya merkezli geliştiricinin garajından, kokpit detayları dünya dışından gelmiş kadar etkileyici bir proje çıktı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renk ile işçiliğin uyumu

Fabrika çıkışından itibaren kendine has detaylara sahip olduğu kokpit yapısıyla McLaren 720S ile ilgili beklentiler her zaman yüksek oldu. Hal böyle olunca Carlex ekibinin de işi bir adım daha zorlaşıyordu. Lakin proje hazır olduğunda, tercih edilen renkten başlayarak malzeme ve işçiliğin enfes bir birliktelik içerisinde olduğunu rahatlıkla görebiliyorduk. Deri, Alcantara ve karbon fiberden oluşan parçalar üzerinden şekillenen kokpit geliştirmesinde, halihazırdaki seviyenin bir adım üstüne çıkıldığını da belirtmek gerekiyor. Dış tarafta da tasarımsal ufak değişimler barındıran Carlex geliştirmesi, McLaren 720S sahiplerinin göz ardı edemeyeceği bir çalışma olarak arşivdeki yerini alacak. 0‘dan 100‘e 2,9 saniyede çıkabilen McLaren 720S’in, 0’dan 200‘e 7,8 saniyede, 0’dan 300‘e ise 21,4 saniyede çıkabildiğini de hatırlatmakta fayda var.

İlgili video

McLaren 720S tanıtım filmi