reklamı kapat

POPÜLER

Carlex Design bu kez Volkswagen Amarok projesiyle malzeme kalitesinin standartlarını belirledi

Resmi kaynaklar üzerinden detayları paylaşılan Volkswagen Amarok projesi, araç içerisinde söz söyleyecek tek bir nokta bırakmayacak seviyede.

Sıkı LOG takipçilerinin artık aşina olduğu Polonya merkezli geliştirici Carlex Design, marka, model veya sınıf fark etmeksizin ortaya referans olacak işler koymaya devam ediyor. Özellikle araç içlerine yaptığı geliştirmelerle adından söz ettiren Carlex ekibi, mart ayı içerisinde yine sizlerle paylaştığımız Mercedes X-Class projesiyle dış tasarımda ne kadar başarılı olduklarını göstermişti. Kullanıcılar kadar kendileri de pickup sınıfını sevmiş olacak ki, aradan geçen bir aylık zaman diliminin ardından aynı ekibin ellerinden bu kez bir Volkswagen Amarok projesi karşımıza çıkıyor. Aracın iç dünyasındaki malzeme kalitesini hiç olmadığı kadar yukarı çeken Carlex, Amarok sahiplerinin kesinlikle sahip olmak isteyeceği bir projeyi meraklılarıyla buluşturuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sert plastiğe elveda

Volkswagen Amarok’un Aventura donanım paketi ve altı silindirli motora sahip versiyonu üzerine gerçekleştirilen projede ilk olarak standartlardan bahsedelim. Halihazırda sınıfının en güçlüsü olan bu motor 224 PS güç ve 550 Nm tork üretirken, aracı 0’dan 100’e 7,9 saniyede ulaştırıyor. Maksimumda 193 km/s hıza çıkabilen Amarok, zorlu arazi koşullarında en çok bu motoru seviyor. İçerisinde ise 6,3 inç‘lik multimedya ekranla gelen modelde, hız sabitletici ve yokuş kalkış desteği gibi önemli elektronik destek üniteleri de var. Volkswagen’in fabrika çıkışında kullanıcılara sunduğu bu özelliklerin üzerine Carlex dahil olduğunda ise bizleri bolca deri kaplama bekliyor. Konsolu ve kapı kollarını boylu boyunca saran bu dokunuşla birlikte aracın içerisinde neredeyse hiç sert plastik bölüm kalmıyor. Dış bölümde kullanılan mavi rengin içeriye bir dokunuş olarak yansıtılması da keyifli ve bir o kadar da tamamlayıcı rol üstleniyor. Şimdilik fiyatıyla ilgili bir bilgi verilmeyen bu geliştirme, yurt dışındaki Amarok sahiplerinin ilgi odağında olacaktır.