reklamı kapat

POPÜLER

Gövde geliştirmesiyle makinenin bir araya geldiği modifikasyon: Volkswagen Amarok BBM Motorsport

Sahip olduğu fiyat etiketiyle bu zamana kadar gördüğümüz tüm projeleri geride bırakmaya aday olan Volkswagen Amarok projesi, motor bölümünde hatırı sayılır geliştirmeyi de beraberinde getiriyor.

Advertisement

Nissan Navara ve Isuzu D-Max gibi modellerin Artic Truck imzasıyla modifikasyon projeleriyle gündeme geldiği nisan ayını artık geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Pickup sınıfının her geçen gün zenginleşmesiyle doğru orantılı şekilde artış gösteren benzeri projelerle bu ayı geride bıraktığımızı düşünmeye başlamışken, bizleri keyifli bir şekilde yanıltan bir proje karşımıza çıktı. BBM Motorsport ekibi tarafından hayata geçirilen Volkswagen Amarok tabanlı projenin görüntüsü ve üzerinde barındırdığı donanımları kadar fiyat olarak da ütopik seviyelerde olduğunu belirmek gerekiyor. 57.900 euro gibi şaşırtıcı bir fiyata sahip olan bu canavarın üzerinde yaklaşık 20.000 euro‘luk aksesuar ve ekipman yer alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neler var?

Sözü hiç dolandırmadan sizlerle bu Amarok’un projesini diğerlerinden bu kadar yukarıda konumlanma sebeplerini paylaşalım. Gövdeyi komple saran özel bir kitinin uygulandığı model, standart versiyonlardan 100 milimetre daha uzun hale gelmiş durumda. Lastik ve jant seti kısmında geçtiğimizde ise toplamda vergiler hariç 7.000 doları bulan bir kombinasyon karşımıza çıkıyor. Bunlara ek olarak tavana eklenen ışıklandırmalar, alt bölüme özel koruma demirleri, şnorkel ve standart versiyona göre 40 milimetre artırılmış yükseklik gibi geliştirmeler bu paket içerisindeki parçalar arasında. Amarok’un kaputunun altına da hatırı sayılır geliştirme yapan BBM, 3.0 litrelik V6 motordan artık 265 PS güç ve 620 Nm tork alıyor. Bunun normalde 225 PS-550Nm olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

İlginizi çekebilir

Ford Ranger Raptor Nürburgring performansı