reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volkswagen Amarok

Yeni nesil Volkswagen Amarok cephesinden ilk resmi görsel geldi

Düzenlenen özel etkinlikte kendisini gösteren yeni Volkswagen Amarok render görseli, beraberinde önemli beklentileri de getirmeyi ihmal etmedi.

Volkswagen ve Ford gibi iki önemli ismi bir araya getirecek olan ortaklık süreci, 2019’un en dikkat çeken olaylarından birisi oldu. Ticari dinamikleriyle başlayan görüşmelerin binek modeller üzerine yansıması da çok uzun sürmemişti. Halihazırda elektrikli modellerin öncülüğünde devam eden gündem hareketliliğine bir ayraç koyacak gelişme bugün ortaya çıkan yeni Volkswagen Amarok üzerinden yaşanıyor. Güney Amerika merkezli olarak satışlarına başlanacak olan kompakt SUV modeli Nivus ile birlikte ortaya çıkan render çizimleri, Almanya merkezli üreticinin araç üzerindeki tasarımsal dinamikleri hangi noktalar üzerine şekillendireceğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Yeni Ford Ranger‘a da ışık tutacak donanımlarla birlikte önemli beklentileri beraberinde getirecek olan Amarok’un 2022’de kademeli olarak satışa sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volkswagen Amarok tasarımındaki kilit değişimler

Bugün itibarıyla artık elimizde ilk resmi görseli olan Amarok için yine de daha sakin bir bekleyiş içerisine girmekte fayda var. Nitekim render görsellerinin seri üretime hazır versiyona oranla çok daha agresif ve radikal hatlara sahip olduğunu önceki örneklerden de biliyoruz. Lakin yine de yeni Amarok ile birlikte bizleri çok daha güçlü ve kendinden emin bir karakterin beklediğini söyleyebiliriz. Touareg’de de gördüğümüz bu radikal yüz değişiminin araca sınıf atlatma niteliğini getireceği aşikar. Motor konusundaki dinamikler içinse biraz daha beklememiz gerekecek. Amarok ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf