reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Amarok
Amarok

300 beygirin üzerinde güç; Volkswagen Amarok için ABT dokunuşu

Grubun en aktif geliştiricisi konumunda olan ABT, Volkswagen Amarok seçenekleri arasında zirveyi temsil eden motoru projenin merkezine alıyor.

Maceraya sonradan atılmasına rağmen kısa sürede kendi pazarını yaratmayı başaran Volkswagen Amarok, modifikasyon projelerinin de sevilen isimleri arasında. Geçtiğimiz süreçte pek çok kez örneklerini değerlendirdiğimiz bu geliştirmelerden birisi daha listeye dahil oldu. Grubun önemli geliştiricilerinden olan ABT tarafından garaja çekilen Amarok, bu kez ürün gamının en tepesinde yer alan V6 ile karşımızda duruyor. Yapılan dokunuşların ardından fabrika çıkış versiyona oranla güç ve tork bazında iyileştirmelerin elde edildiği modelin diğer performans verileri de üzerine düşenden nasibini almış durumda.

Amarok

Volkswagen Amarok projesinden detaylar

Almanya merkezli üreticinin 3.0 litrelik dizel motorda yaptığı geliştirmeler birlikte 48 PS güç ve 50 Nm tork ileriye gidildiğini görüyoruz. Her şey bir araya geldiğinde de ortaya toplam bazda 306 PS güç ve 630 Nm tork gibi sürüş dinamiğine doğrudan etki edecek rakamlar çıkıyor. Bunlarla birlikte 0’dan 100’e hızlanma değeri de 7,9 saniyeye çekilen Amarok, ABT’nin geliştirmelerinin ardından 211 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Projenin tasarımsal noktada ise ciddi bir nitelik değişikliği sunmadığını söyleyebiliriz. Bu vesileyle 20 inçlik jantları, bi-xenon ışıklandırma grubunu ve içerideki Nappa deri döşemeyi ön plana çıkartabiliriz. ABT, 3.0 litrelik motorun yanında ürün gamında yer alan diğer seçenekler için de performans iyileştirmeleri getiren paketleri sunmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen Atlas Tanoak