reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleriyle 2018 Volkswagen Amarok Aventura

Ailenin en güçlü üyesi olarak asfalttaki macerasına devam eden 2018 Volkswagen Amarok Aventura, standart donanımları ve rakamlarıyla yine iddialı.

Şubat ayı itibarıyla 2018 model yıllı Canyon versiyonuyla gündeme gelen Volkswagen Amarok şimdi de ailenin en tepe noktasına yerleşecek olan Aventura ile karşımızda çıkıyor. 2018 Uluslararası Yılın Pick-Up’ı ödüllerinde zirveyi kaptırmayan Amarok model ailesinin yeni üyesi, üzerinde barındırdığı motoru ve performans rakamlarıyla sınıfının en iddialı modellerinden birisi olacak. Öncelerden de bildiğimiz 3.0 litre hacimli turbo dizel V6 makineyle gelen model, 258 PS güç ve 580 Nm tork gibi çok ciddi rakamlara sahip. Yapılan geliştirmelerle birlikte Volkswagen Amarok Aventura’nın 0’dan 100’e hızlanması için 7,6 saniyeye ihtiyaç duyması da dikkat çeken rakamlardan birisi olarak masada duruyor. Aracın erişebileceği maksimum sürat kısmında ise 205 km/s‘lik değer karşımıza çıkmakta.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Temel farklar neler?

Bir önceki versiyonuna kıyasla 34 PS daha fazla güce sahip şekilde kullanıcılarıyla buluşmayı bekleyen Amarok Aventura’da, Canyon ve Highline donanım seviyelerinde opsiyonel olan yeni “Titanblack” tavan kaplaması standart olarak sunuluyor. Bagaj boyunca uzanan gövde rengi sportif bar, 20 inç alüminyum alaşımlı jantlar, bagaj havuzu, elektrikli katlanabilir yan aynalar ve köşe aydınlatmalı ön sis farları, aydınlatmalı yan basamaklar dış bölümde versiyonun en önemli farkları arasına yazılabilir. Ravenna mavisi renk alternatifinin de yalnızca Amarok Aventura versiyonunda sunuluyor olması da güzel bir detay.


Amarok Aventura’nın iç tasarımı da dışarıda olduğu gibi karakteristik noktalarla bezenmiş durumda. Kullanılan özel “Nappa” deri koltuklar ve kaplamalar iç mekandaki algıyı artırmaktan sorumlu. AGR sertifikalı, 14 yöne ayarlı ve ısıtma-soğutma fonksiyonlu sürücü ve ön yolcu koltuklarının da kullanıcı deneyiminde fark yaratması muhtemel. Isıtmalı ön cam yıkama fıskiyeleri, renkli yol bilgisayarı, direksiyon kenarlarında vites kumandası, paslanmaz çelik gaz/fren pedalı, sesli komut desteğine sahip 6,33 inç dokunmatik ekran gibi parçalar da donanım bazında dikkat çekenler arasında.


Elektronik destek konusunda da beklediğimiz gibi bir hayli zengin olan Aventura’da standart olarak sunulan “İkincil Çarpışma Önleme Asistanı” olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenleyerek hızını 10 km/s’ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor. Amarok Aventura’da “lastik basınç görüntüleme sistemi” de standart olarak sunuluyor. Her tekerlekte bulunan basınç sensöründen veri alan sistem, sürüş güvenliğini artırıp lastiğin yıpranmasını önlemeye yardımcı oluyor. 224 PS ve 258 PS olmak üzere iki farklı güç versiyonuyla satın alınabilecek olan Amarok Aventura’nın fiyatlarıysa şu şekilde;

3.0 V6 TDI – 224 PS – Otomatik – 256.216 TL
3.0 V6 TDI – 258 PS – Otomatik – 331.45 TL

İlginizi çekebilir

Volkswagen Amarok çekiş gücü