reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’ın global çıkışı için güzel gelişme

Xiaomi‘nin geçtiğimiz ay 530 dolar fiyat etiketiyle Çin’de satışa sunduğu telefonu Mi 8 Explorer Edition, global çıkışa da hazırlanıyor.

Normal Mi 8‘den iPhone X benzeri 3D yüz tanıma sistemi ve ekrana entegre parmak izi sensörüyle ayrılan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, şeffaf görüntüsü verilen gövdesiyle dikkat çeken bir cihaz. Dediğimiz gibi şimdiye kadar sadece Çin’de satışı yapılan telefon, kısa süre önce Singapur merkezli kayıtlarda da göründü. Telefon ilginç olarak burada Mi 8 Pro adıyla geçiyor. Bu ismin global pazara yönelik olduğu tahmin edilirken, maalesef kötü bir detay da bulunuyor. Global sürümde Çin’de satılandan daha ufak bir çentik olduğu söyleniyor. Bu yüzden de telefonun yani Mi 8 Pro’nun Çin dışına üç boyutlu tanıma özelliğinden yoksun şekilde geleceği söyleniyor. Bu da gerçekten kötü görünüyor. Biliyorsunuz firmanın Türkiye’ye yakın zamanda iki farklı mağazası da açılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, teknik olarak güçlü bir cihaz

Telefonun genel teknik detayları normal Mi 8 ile hemen hemen aynı şekilde. Baktığımız zaman Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition, 6,21 inç boyutunda Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Yüzde 88.5 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, güçlerini Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Normal versiyonda 6 GB RAM 64 GB / 128 GB / 256 GB depolama yer alırken, Explorer Edition‘da ise 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama karşımıza çıkıyor. Açıklandığı kadarıyla 3.400 mAh‘lık pil üzerine kurulan modeller, QuickCharge 4+ hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. İlk olarak çift GPS’e ve Type-C portuna sahip telefonların, arkasında çiftli kamera sistemi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin yeni bilekliği Mi Band 3