reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’ın kullandığı özel teknoloji dünyada bir ilk

02 Haziran 2018

Yaptığı ürün duyurularıyla dün sektöre hareketli saatler yaşatan Xiaomi, en üst düzeye konumlandırdığı Mi 8 Explorer Edition ile dünyada bir ilke imza atıyor.

Normal Mi 8‘den iPhone X benzeri 3D yüz tanıma sistemi ve ekrana entegre parmak izi sensörüyle ayrılan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, biliyorsunuz şeffaf gösterilmeye çalışılan kasasıyla da öne çıkıyor. 3D yüz tanıma sistemiyle Android dünyasında bir ilke imza atan telefon, ekrana entegre parmak izi sensörüyle ise dünyada bir ilke imza atıyor. Söylendiği kadarıyla Explorer Edition dünyada ilk defa “basınç hassasiyetine” sahip bir ekrana entegre parmak izi sensörü taşıyor. Burada Vivo X21 UD gibi Synaptics Clear ID FS9500 kullanan telefon, farklı olarak yapılan basıncı da algılayabiliyor. Bu sayede ekrana yapılan dokunmaları anından algılayabilen donanım, rakiplerinden daha hızlı çalışıyor. Biliyorsunuz Vivo X21 UD’da çok ufak bir gecikme yaşanıyor. İşte bu gecikmeyi Xiaomi Mi 8 Explorer Edition‘ın “basınç hassasiyeti” ile ortadan kaldırdığı belirtiliyor. Bu da diğer cihazlardaki hızlı parmak izi okuyuculara alışanlar için çok güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’ın diğer teknik detayları şöyle

Telefonun genel teknik detayları Mi 8 ile hemen hemen aynı şekilde. Baktığımız zaman Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition, 6,21 inç boyutunda Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Yüzde 88.5 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, güçlerini Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Normal versiyonda 6 GB RAM 64 GB / 128 GB / 256 GB depolama yer alırken, Explorer Edition‘da ise 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama karşımıza çıkıyor. Açıklandığı kadarıyla 3.400 mAh‘lık pil üzerine kurulan modeller, QuickCharge 4+ hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. İlk olarak çift GPS’e ve Type-C portuna sahip telefonların, arkasında 12 megapiksellik çiftli kamera sistemi bulunuyor.

İlgili Video

Şirketin yeni bilekliği Mi Band 3