reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Xiaomi Mi 8 ailesinin en çok dikkat çeken modeli kuşkusuz Mi 8 Explorer Edition. İşte bu model, bugün JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

Normal Mi 8‘den iPhone X benzeri 3D yüz tanıma sistemi ve ekrana entegre parmak izi sensörüyle ayrılan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, şeffaf görüntüsü verilen gövdesiyle oldukça dikkat çekiyor. Popüler akıllı telefonun JerryRigEverything tarafından yapılan sağlamlık testi ise her zaman olduğu gibi ilk olarak ekran çizilme denemesiyle başlıyor. Telefon burada Gorilla Glass 5 cam ile rakipleriyle benzer çizilme performansı ortaya koyuyor. Bu cam anahtar ya da bozuk para ile kolay kolay çizilmiyor. Ön ve arka kameraları da çizilmeye karşı dayanıklı cam ile korunan telefon, bükülme testinden de rahatlıkla geçebiliyor. Ciddi şekilde zorlanan telefon, biraz esnemesine rağmen hiçbir kırılma sorunu yaşamıyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. Videonun sonunda modelin arkasındaki sahte anakart bölümü de gözler önüne seriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition hangi detaylara sahip?

Telefon teknik özelliklerini normal Mi 8 ile paylaşıyor. Baktığımız zaman Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition, 6,21 inç boyutunda Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Yüzde 88.5 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, güçlerini Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Normal versiyonda 6 GB RAM 64 GB / 128 GB / 256 GB depolama yer alırken, Explorer Edition‘da ise 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama karşımıza çıkıyor. Açıklandığı kadarıyla 3.400 mAh‘lık pil üzerine kurulan modeller, QuickCharge 4+ hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. İlk olarak çift GPS’e ve Type-C portuna sahip telefonların, arkasında çiftli kamera sistemi bulunuyor.