reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Sektörü sarsan özellikleriyle Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition’ın takdire şayan DxOMark kamera sonucu

Xiaomi‘nin bugün duyurduğu yeni amiral gemisi akıllı telefonu Mi 8‘in merak edilen DxOMark sonucu yayımlandı. İşte ne bilimsel testler ile telefonun kamera performansı.

Mi 8 Explorer Edition ile beraber tanıtılan ve aynı kamera sistemini kullanan Xiaomi Mi 8, tasarımı ve özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz telefon, DxOMark‘ın son konuğu oldu. Yapılan inceleme sonucunda telefona fotoğraf tarafında 105, video tarafında 88, genelde ise 99 puan verildi. Bu puanla piyasadaki en iyi kameraya sahip beşinci telefon olan Mi 8 ailesi, Samsung Galaxy S9 Plus’ın hemen altında yer aldı. Google Pixel 2’yi geçmesiyle göz dolduran modeller, arkalarında 12 megapiksel F1.8 ve 12 megapiksel F2.4 çiftli kurulum kullanıyor. 1.4 mikron piksel boyutuyla düşük ışıkta çok iyi olduğu söylenen model, optik görüntü sabitleme desteğine de sahip. iPhone X’dan ilham alınan “Studio Lighting” özelliği dikkat çeken Mi 8, önünde ise 20 megapiksel F2.0 kamera barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony sensörler üzerine kurulan telefon, DxOMark‘tan olumlu olduğu kadar olumsuz yorumlar da alıyor. Burada sunulan doğru pozlama ve dinamik aralık beğenilenler arasından öne çıkıyor. Renkleri canlı gösteren telefon, doğru beyaz ayarı sunuyor ve çok hızlı / kararlı otomatik netleme yapabiliyor. Düşük ışıkta az kumlama vermesi çok beğenilen telefon, bokeh oluşturma konusunda da yapay zeka ile iyi sonuçlar sunuyor. Olumsuz tarafta ise ilk olarak bazen yaşanan renk sapması sorunu bizleri karşılıyor. Güzel ışıkta bile bazen detay kaybı yaşatabilen model, “nadiren” otomatik netleme gecikmesi yaşayabiliyor. Bunun güncelleme ile çözülebileceği söylenirken, bokeh oluşturma ve beyaz ayarı seçiminde yine nadiren sorunlar gösterebiliyor.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition son dönemde duyurulan en dikkat çekici Android telefonlardan

Özellikle Mi 8 Explorer Edition’a konulan teknolojiler çok dikkat çekerken, Mi 8 ailesi genel olarak fotoğraf konusunda çok iyi bir seçenek oluşturuyor. Bu da telefonları almayı düşünenler için çok güzel duruyor. Biliyorsunuz artık kamera performansı çok büyük önem arz ediyor.

İlgili Video

Mi Mix 2S için hazırlanan ilginç video