reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition modelinden sevindiren gelişme

Xiaomi Mi 8 ailesinin en çok dikkat çeken modeli olan Mi 8 Explorer Edition için güzel bir gelişme ortaya çıktı. Model çok yakında sınırlarını aşabilir.

Normal Mi 8‘den iPhone X benzeri 3D yüz tanıma sistemi ve ekrana entegre parmak izi sensörüyle ayrılan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, şeffaf görüntüsü verilen gövdesiyle oldukça dikkat çekiyor.  İşte bu model, ortaya çıktığı kadarıyla çok yakında global olarak da satışa çıkıyor. Resmi kayıtlarda görünen bu detay, telefonu merak edenler ve almak isteyenler için harika görünüyor. Geçen senenin üst seviye modelini henüz bırakmayacak gibi duran firma, MWC 2019 kapsamında Mi 9 modelini de tanıtacak. Mi 9’un da SE ve Explorer Edition versiyonları olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition hangi detaylara sahip?

Telefon teknik özelliklerini normal Mi 8 ile paylaşıyor. Baktığımız zaman Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition, 6,21 inç boyutunda Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Yüzde 88.5 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, güçlerini Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Normal versiyonda 6 GB RAM 64 GB / 128 GB / 256 GB depolama yer alırken, Explorer Edition‘da ise 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama karşımıza çıkıyor. Açıklandığı kadarıyla 3.400 mAh‘lık pil üzerine kurulan modeller, QuickCharge 4+ hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. İlk olarak çift GPS’e ve Type-C portuna sahip telefonların, arkasında çiftli kamera sistemi bulunuyor.