reklamı kapat

POPÜLER

LEGO

Marka tarihinde bir ilk! LEGO’dan tam fonksiyonlu rüzgar türbini seti

Yeni LEGO seti, 826 parçadan oluşan tam fonksiyonlu bir rüzgar türbinini masanızın üstüne kurabilmenizi sağlıyor. Set, firma için ayrıca önemli bir ilk olma özelliğini de taşıyor.

Setin en gözde parçası olan rüzgar türbini, kurulduktan sonra yaklaşık bir metre boyutlarına ulaşıyor. Bu set, aynı zamanda LEGO için ayrı bir öneme sahip. Dünyanın, iklim konularını konuşmak için Amerika’da toplandığı NYC Climate Week sırasında çıkan bu set, biyoplastik parçalar kullanan ilk set olma özelliğini taşıyor. İlk olarak geçtiğimiz Ağustosta tanıtılan bu parçalar, şeker kamışından elde ediliyor. Firma, set için Danimarkalı sürdürülebilir enerji şirketi Vestas’la çalıştığını söylüyor. Vestas’ın ise 80’den fazla ülkede 60.000’e yakın rüzgar türbini bulunuyor. Biyoplastik parçaların kullanıldığı ilk set bu olabilir fakat LEGO, 2030’a kadar tüm ürünlerinde bu parçalara geçmeyi hedefliyor. Bu yeni setiyle firma, sürdürülebilir enerjiye olan farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Sette bulunan rüzgar türbininin yaprak boyutları ayarlanabiliyor. Ayrıca üzerinde uçak ikaz lambaları da bulunan oyuncak, gerçeğine birebir benzemiş gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LEGO için biyoplastik dönem başlıyor

LEGO, geçtiğimiz Mart ayında biyoplastik parçaları için açıklama yapmış ve bu sene itibariyle parçaların yavaş yavaş kutularda görülebileceğini söylemişti. LEGO’nun biyoplastik parçalar için uygulamak istediği adımsa oldukça ilginç. Firma; yaprak, çalı ağaç gibi botanik parçalarını komple biyoplastikten üretmek istiyor.

İlginizi çekebilir

LEGO’nun son bombası James Bond Aston Martin DB5 ile uçuşa hazır olun