reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Amarok
2020 Volkswagen Amarok

Volkswagen’den Amarok ailesine iki yeni üye: Dark Label ve Aventura Exclusive

Biri konsept diğeriyse özel versiyon olmak üzere iki üyeye kavuşan Amarok, meraklılarıyla zengin seçeneklerle buluşmaya devam ediyor.

Diğer üreticilere oranla daha geç olarak nitelendirebileceğimiz bir zamanda, 2010 yılında pickup sınıfına giriş yapan giriş yapan Amarok, yedi yıllık kısa geçmişinde kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Satışlarıyla Volkswagen’in yüzünü güldüren Amarok, her zaman marka dahilinde gerektiği ilgiyi gördü ve bu önümüzdeki hafta kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda da devam edecek. Organizasyona iki özel Amarok modelini getireceğini açıklayan Volkswagen, önümüzdeki süreçte sunacağı donanımların da bir anlamda mesajını veriyor. Amarok Aventura Exclusive ve Amarok Dark Label adıyla kullanıcıların karşısına çıkacak olan biri konsept biri özel versiyon modellerde halihazırda sunulan donanım seçeneklerinin üzerine yapılan dokunuşlar ön plana çıkıyor.

2020 Volkswagen Amarok

İlk olarak “Metalik Zerdeçal Sarısı” renk seçeneğine sahip olan Aventura Exclusive’in detaylarına baktığımızda; dış bölümde yoğunluğu artırılmış krom parçalar, 19 inç‘lik alaşım jantlar, bi-xenon ışıklandırmalar ve alüminyum kızak plakaları dikkat çekiyor. Bu konseptin içerisindeyse deri döşeme koltuklar ve direksiyonla birlikte GPS navigasyon fark yaratan parçalar arasında. 3.0 litrelik V6 TDI motorun görev yaptığı Aventura Exclusive 258 PS‘lik güç değerini sekiz ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapıyla yere aktarıyor.


Amarok Dark Label‘a baktığımızdaysa halihazırda sunulan Comfortline donanım seçeneğinin üzerine yapılan eklemeler üzerine şekillenmiş bir model karşımıza çıkıyor. Mat Gri renk seçeneğiyle gelen bu modelin dış bölümündeki parçaların tamamı matlıktan nasibini alırken 18 inç‘lik jantlar ve krom detayları artırılmış ön ızgara fark yaratan parçalar arasında yer alıyor. Kaputunun altında 163 PS ve 204 PS güç üreten iki farklı motor seçeneğiyle sergilenecek olan araç sekiz ileri otomatik ve altı ileri manuel şanzıman seçenekleri sunuluyor. Amarok Dark Label, Frankfurt’ta sahne almasının ardından Almanya’da 33.714 euro‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.