reklamı kapat

POPÜLER

Instagram fotoğrafları çekilecek yerleri listeleyen uygulama

Instagram fotoğrafları çekilecek yerleri listeleyen uygulama

Instagram fotoğrafları için her şehrin belli başlı favori fotoğraf çekim alanları olur. Depalo da bunları bir araya getirerek rehber oluşturuyor.

Instagram için fotoğraf noktası denildiğinde aklınıza hemen birkaç yer geliyordur. Akaretler yokuşundaki neon ışıklar gibi… Ancak bu noktaları bir araya getirip bunu işe dönüştürmeyi hiç düşündünüz mü? Blogger Rebecca Aneloski, buradaki “iş potansiyelini” gören isimlerden. Depalo adında bir uygulama geliştiren fenomen, Instagram’da etkileyici fotoğrafların çekildiği noktaları bir araya getiren bir platforma imza atmış. Özellikle turistleri hedef alan uygulama “önünde mutlaka fotoğraf çekilmesi gereken yerler” listesi sunuyor. Bu fikir ise Arizona gezisiyle aklına düşmüş. Aneloski, fotoğraf çekmek için uygun bir yer bulmaya vakti olmadığını fark edince, böyle bir uygulama yapmaya karar vermiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram rehberi şimdilik kısıtlı

Uygulama ise hayli yeni sayılır. Bu yüzden sunduğu mekanlar şimdilik Amerika ise kısıtlı. İlk etapta Boston, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, New York ve San Diego’un da dahil olduğu popüler Amerikan eyaletleriyle ilgili veri edinebiliyorsunuz. Seçtiğiniz mekana gidiş, park yeri olup olmaması gibi küçük ipuçlarını da veriyor uygulama.

Aneloski uygulamaya her hafta yeni bir Amerika şehri ekleyeceklerini açıkladı. Globale ise gelecek yıl açılmayı planlıyorlar. Yani İstanbul gibi turist merkezi şehirler, ancak 2020 sonlarına doğru uygulamada kendine yer bulacak. Şimdilik sadece iOS versiyonu bulunan uygulamanın Android versiyonu ise yolda. Yaz için Amerika gezisi planladıysanız bu uygulamaya göz atmak isteyebilirsiniz. Uygulamayı haberin sonundaki uygulama kutusundan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Platformun Hikayeler özelliğine test ekleme