reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera

OPPO ekran altı kamera teknolojisinden üzen haber

Türkiye’de aktif olarak yer alan teknoloji devi firmalardan OPPO, devrimsel ekran altı kamera teknolojisi için oldukça bekletecek gibi duruyor.

26 Haziran tarihli MWC Shanghai Expo kapsamında ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk OPPO akıllı telefon modelini tanıtılıyor. Ancak gelen bilgilere bakılırsa burada bir ön gösterim yapılacak. Çünkü şirketten gelen açıklamaya göre bu teknoloji 2019 içerisinde seri üretime girmeyecek. Sistemin oldukça karmaşık olması nedeniyle çıkışı bu yıl yapmayacaklarını / yapamayacaklarını belirten firma, bu açıdan yeni dönemi 2020’ye bırakmış görünüyor. Bu teknoloji hakkında firmanın daha önce yaptığı açıklamalar ve aşağıdaki video haricinde bir bilgimiz bulunmuyor. Firma, pürüzsüz bir “tam ekran deneyimi” getirecek bu teknoloji üzerinde 2017’den bu yana çalıştıklarını açıklıyor. Yaptıkları açıklamada daha önce kimsenin yapmadığı bu işlemi gerçeğe dönüştürmenin gerçekten çok zor olduğunu belirten mühendisler, altyapının telefonların ağırlığını artırmadığını da belirtiyor. Kamera üstünde kalan ekranın ayırt edilemeyecek kadar düzgün göründüğünü de belirten OPPO arge ekibi, teknolojiden oldukça umutlu görünüyor. Ancak dediğimiz gibi bu teknolojiye sahip cihazlar için 2020’nin ilk çeyreğini beklememiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi konusunda sadece OPPO çalışmıyor

Xiaomi ve Samsung da kamerayı ekranın altına almak için planlar yapıyor. Burada öncelikle Xiaomi öne çıkıyor. Firma hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda kendi çözümü için burada izleyebileceğiniz bir video yayımlamış ve heyecan yaratmıştı.

İlgili Video