reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera teknolojisi
OPPO ekran altı kamera teknolojisi

OPPO’dan ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk telefon geliyor

Türkiye’de aktif olarak yer alan teknoloji devi firmalardan OPPO, devrimsel ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk modeli için tarihi verdi.

Çentikler, ekran delikleri ve motorlu / kızaklı kamera sistemleri tarihe gömecek ekran altı kamera teknolojisi, çok yakında hayatımıza girecek gibi görünüyor. Bu konuda ilk adımı ise OPPO atacak deniyor. Firmanın 26 Haziran tarihli MWC Shanghai Expo kapsamında ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk akıllı telefon modelini tanıtacağı belirtiliyor. Bunun için aşağıdaki posteri yayımlayan firma, heyecan verici bir dönemin başlangıcına hazırlanıyor. Bu telefonun teknik detayları ya da tasarımı hakkında şimdilik hiçbir bilgimiz bulunmuyor. Ancak ekran altı kamera teknolojisi konusunda OPPO tarafından yapılan bazı resmi açıklamalar bulunuyor. Firma, pürüzsüz bir “tam ekran deneyimi” getirecek bu teknoloji üzerinde 2017’den bu yana çalıştıklarını belirtiyor. Yaptıkları açıklamada daha önce kimsenin yapmadığı bu işlemi gerçeğe dönüştürmenin gerçekten çok zor olduğunu belirten mühendisler, altyapının telefonların ağırlığını artırmadığını da belirtiyor. Kamera üstünde kalan ekranın ayırt edilemeyecek kadar düzgün göründüğünü de belirten arge ekibi, teknolojiden oldukça umutlu görünüyor.

OPPO ekran altı kamera teknolojisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO yanında Xiaomi ve Samsung da ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor

İki firmanın da kamerayı ekrana entegre etmek için planlar yaptığı biliniyor. Burada öncelikle Xiaomi öne çıkıyor. Çünkü firma geçtiğimiz haftalarda kendi çözümü için burada izleyebileceğiniz bir video yayımlamıştı.

İlgili Video

OPPO’nun teknolojisi böyle çalışıyor