reklamı kapat

POPÜLER

Fisker

Fisker imzalı uygun fiyatlı elektrikli SUV projesinde heyecan artıyor

Elektrikli otomobil dünyasında heyecanlı bekleyişlere sebep olan isimlerden olan Fisker, hazırlığı içerisinde olduğu SUV’yi gündeme getirmeye devam ediyor.

Fisker adını özellikle 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiği iddialı elektrikli otomobil projesi EMotion ile çokça duyduk. Dünyanın en teknolojik elektrikli otomobili olarak lanse edilen bu model, yaklaşık 10 dakikalık şarjla 200 km yol katedebilme yeteneğiyle akıllarımızda yer edindi. Ünlü tasarımcı Henrik Fisker ve ekibinin 2016 yılında başlayan girişimleriyle kısa sürede bu hala gelen marka için yeni bir meydan okuma da SUV sınıfında gerçekleştirilecek. İlk duyurusu geçtiğimiz mart ayında yapılan bu modelde 40.000 dolar gibi Tesla Model 3‘e meydan okuyan bir etiket fiyatıyla karşımıza çıkan Henrik Fisker, sosyal medya üzerinden paylaşımlarına devam ediyor. Yapılan son paylaşımdaysa aracın arka bölümündeki çizgileri de yavaş yavaş kendisini göstermeye başlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fisker SUV modelinde karakteristik tasarım detayı

Kullanıcıların modele olan ilgisini diri tutmak adına yapılan kademeleri paylaşımların sonuncusu bizleri tasarımın D sütununa götürüyor. Kapılarından başlayıp kendisini göstermeye başlayan farklı yapıda, bizleri ışıklandırılmış bir panel de karşılıyor. Şerit değiştirme sırasında ekstra güvenlik getirmesi adına tasarıma dahil edildiği açıklanan bu yapı içerisinde slim-LED arka far grubunun uzantısı ve gizli kapı kollarını görmek de mümkün. Tam batarya kapasitesiyle 483 kilometre yol kat edebileceğini bildiğimiz modelin resmi tanıtım etkinliği aralık ayı içerisinde yapılacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Audi e-Tron SUV