reklamı kapat

POPÜLER

Fisker Ocean

Kapınıza gelecek servis teknisyenine hazır olun; elektrikli Fisker Ocean cephesinden yeni bilgiler

Kullanıcı deneyimi ve sürdürülebilirlik konusunda nokta atışlarla donatılan Fisker Ocean, elektrikli otomobil sınıfında fark yaratacak.

Ünlü tasarımcı Henrik Fisker‘in uzun süredir ekibiyle birlikte yürüttüğü çalışmaların sonucundan doğan Fisker Ocean için geri sayım devam ediyor. Mercedes EQC ve Tesla Model X başta olmak üzere önümüzdeki süreçte gelecek diğer ana akım marka modelleriyle ciddi bir rekabete girecek olan elektrikli SUV modeli için ilginç bir pazarlama taktiği dahi geliştirilmiş durumda. Akıllı telefon üzerinden yapılacak işlemler sayesinde satın alma öncesinde aylık 379 dolara kiralama seçeneğinin düşünüldüğü modelle ilgili teknik detaylar parça parça da olsa kısa süre içerisinde büyük oranda aydınlandı. Henrik Fisker’in sosyal medya hesaplarından yaptığı yeni açıklamayla birlikte 482 kilometreye kadar menzil kat edebileceğini gördüğümüz Ocean’ın ilk teslimatları 2022 yılında yapılmaya başlanacak.

Fisker Ocean için tanıtım ve üretim planlaması

Aracın geliştirme sürecinde büyük oranda sona gelindiğini ifade eden Henrik Fisker, eğer büyük bir problem yaşanmaz ise çalışan ilk prototipi 4 Ocak 2020‘de karşımıza çıkartmak istediklerini de açıkladı. Bu tanıtımla birlikte kendisiyle ilgili daha somut konuşmalar yapabileceğimiz Ocean’ın üretim bandına çıkışı içinse 2021‘nin ikinci yarısına kadar beklememiz gerekiyor. Batarya kısmında 80 kWh kapasitesine sahip bir paketin kullanılacağı netleşen modelde dört tekerlekten çekişli olarak sunulacağı da şu aşamada resmiyete kavuşmuş durumda. Henrik Fisker, Ocean’ın sadece tasarım ve teknik detayların ötesine geçmesi için de akılda kalıcı parçalardan faydalanıyor. Bu noktada, kokpitte kullanılacak halı ve paspas gibi bölümleri yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemeden üretecek olan marka, koltuk ve diğer konsol kaplamalarının tamamında sürdürülebilir ve dönüştürülebilir materyali kullanacak. Tüm bunlar aracın “Ocean” adını hak etmesi adına güzel detaylar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fisker tüm bunlarla birlikte servis ve bakım işlemleriyle ilgili de eşine ok rastlamadığımız bir uygulamayla kullanıcıları cezbedecek. Marka, bakıma ihtiyaç duyulduğunda veya bir servis rezervasyonu yapıldığında, araçların toplanması ve iade edilmesi için belirlenen yere teknisyenini göndereceğini garanti ediyor. Tüm bu işlemler de kullanıcılar için geliştirilecek özel mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilecek. 250 dolarlık ön ödeme ile sipariş süreci başlayan Ocean, önümüzdeki yıl adından söz ettirecek modeller arasında olacak.

İlginizi çekebilir

Tesla Model 3 çarpışma testi