reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera teknolojisi Huawei

Dünyanın ilk ekran altı kamera taşıyan telefonu ZTE’den geliyor

Ekran altı kamera teknolojisi çok ama çok yakında hayatımıza gerçek anlamda dahil oluyor. Burada ilk adımı ZTE atacak gibi görünüyor.

Akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına kullanılan ekran çentikleri, selfie kamerasını barındıran ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler çok yakında ekran altı kamera teknolojisi ile ortadan kalkacak. Bu teknoloji üzerinde şu an Xiaomi, Samsung, Visionox ve OPPO gibi isimler aktif olarak çalışıyor ve açılışı  ZTE yapacak açıklaması yapılıyor. Söylendiği kadarıyla firma ZTE A20 5G modeli ile dünyanın ilk ekran altı kamerasına sahip telefonu ünvanı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Henüz çok fazla detayı olmayan telefonun bu ekran altındaki selfie kamerası ile nasıl bir performans sunacağı çok merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi uzun zamandır bekleniyor

Daha önce konuşan OPPO yöneticisi Brian Shen ise ilk örnekler için beklentinin düşük tutulması gerektiğini aktarıyor. Yöneticiye göre mevcut sistemler selfie kamera performansını oldukça olumsuz etkiliyor. Bu yüzden de teknolojinin halen çok erken aşamada olduğu ve üzerinde daha çok çalışma yapılması gerektiği aktarılıyor. Bu bağlamda da esas “ideal” modellerin 2021’de geleceği aktarılıyor. Bu yıl sonunda selfie kamerası ekran altında yer alacak başka telefonların da gelmesi bekleniyor. Burada Huawei ve OPPO ilk isimlerden olacak deniyor.

Teknoloji için çıkan videolardan