reklamı kapat

POPÜLER

apple watch watchos 6

Apple Watch sahiplerini sevindirecek watchOS 6 detayı

Akıllı cihazların yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri hafıza problemi. watchOS 6 ise Apple Watch için bu sıkıntıyı giderebilir.

Akıllı telefonların ve saatlerin en sinir bozucu yanı olan “silinemeyen ön yüklü uygulamalar” Apple Watch için watchOS 6 ile beraber zorunluluğu ortadan kaldırıyor. Bu yılın ilerleyen dönemlerinde tam sürümü tüm kullanıcılara dağıtılacak olan watchOS 6’nın pek çok dahili birinci parti uygulamayı silinebilir yapacağı ortaya çıktı. Bu uygulamalar arasında Alarmlar, Sayaç, Remote, Kamera, EKG, Nefes gibi pek çok uygulama yer alıyor. Daha derli toplu ve gereksiz uygulama kalabalığından uzak bir deneyim yaşamak isteyenler, kullanmadığı pek çok dahili uygulamadan bu şekilde kurtulabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha temiz bir Apple Watch arayüzü

Geçmişte uygulamaları silmek için üç yöntem bulunuyordu. Bunlardan biri doğrudan saatten uygulama silme. Uygulama ekranını açtıktan sonra bir uygulamaya basılı tutunca tıpkı iPhone’da olduğu gibi uygulamalar titreşiyor ve silinebilirlerin üzerinde X işareti çıkıyor. Diğeri doğrudan telefonunuzdaki Watch uygulaması üzerinden temizleme. Üçüncüsü ise uygulamayı telefonunuzdan tamamen silme. Bu durumda saatten de siliniyor elbette. Ancak bu üç yöntem de tahmin edersiniz ki dahili uygulamaları kapsamıyordu. watchOS 6 ile gelecek özgürlük kullanıcıları da memnun edecektir diye düşünüyoruz.

Tabii şunu da belirtelim. Dahili uygulamalar silinebilir olsa da hepsi silinebilir olmayacak. Örneğin Mesajlar ya da Kalp Atış Hızı gibi saatin temel işlevlerini oluşturan uygulamalar silinmezliğini korumaya devam edecek. watchOS 6’nin Eylül 2019‘da son haliyle yeni sürümü destekleyen tüm Apple Watch sahipleriyle buluşması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Apple Watch Series 4 ile kalp ritmi ölçümü gerçekleştirme