reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro modeline önemli yenilikler getiren güncelleme

Dünyanın en güçlü kamera sistemlerinden birisini taşıyan Huawei P30 Pro, yeni yayımlanan güncellemesi ile önemli özellikler kazandı.

Geçtiğimiz günlerde 316 MB boyutunda kamera odaklı bir güncelleme alan Huawei P30 Pro, zor günler geçiren firma tarafından desteklenmeye devam ediyor. Burada yeni dağıtıma çıkan EMUI 9.1.0.178 sürümlü yeni güncelleme, cihaza ilk olarak “DC dimming” özelliğini getiriyor. Bu özellik OLED ekranın parlaklığını voltajı düzenlemesi ile kısıyor. Açıklandığı kadarıyla bu altyapı özellikle gece kullanımlarda oluşan göz yorgunluğunu (titreme / dalgalanma azaldığı için) ciddi şekilde azaltıyor. Yeni güncelleme ile gelenler arasında “ultra düşük gecikmeye sahip Bluetooth teknolojisi” de yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde yüksek kalitesi ses gecikmesiz olarak aktarılabiliyor. Bunlara ek olarak fotoğraf kalitesini daha iyi hale getiren güncelleme, yüz tanımaya ikinci yüz ekleme desteği getiriyor ve parmak izi sensörünün sunduğu deneyimi de artırıyor. Canlı duvar kağıtlarında mesaj ve bildirimleri görünür hale getiren ve birçok hata çözümünü bünyesinde taşıyan güncellemenin, herkese yavaş yavaş gönderildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro kamera konusunda liderliği kimseye bırakmıyor

Evet telefon halen DxOMark’ın liderliğinde oturuyor. Bunun arkasında ise arkadaki gelişmiş kamera sistemi yer alıyor. Baktığımız zaman burada Leica imzalı 1/1.7 inç 40 megapiksel F1.6 OIS (SuperSpectrum) + 20 megapiksel F2.2 (120 derece geniş açı) + 8 megapiksel F3.4 (Periskop tarzı) üçlü kurulum yer alıyor. Kare kamera modülüyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, yine arkasında daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip. Bu modeli yerinden Mate 30 Pro edecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Her Android cihazla uygun POCO Launcher 2.0