reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro için kamera odaklı çok önemli güncelleme

Dünyanın en güçlü kamera sistemlerinden birisini taşıyan Huawei P30 Pro, yayımlanan son güncellemesi ile kaliteyi daha da artırdı

Huawei P30 Pro denildiği zaman akla ilk olarak gelişmiş kamera sistemi geliyor. Aşağıda detaylandırdığımız bu sistem, inanılmaz fotoğraflar vermesine rağmen yazılımsal olarak “mükemmel” değil. Biliyorsunuz akıllı telefonlarda kamera donanımı kadar kullanılan yazılımsal algoritmaları da büyük önem arz ediyor. İyi donanımın mutlaka iyi yazılım ile desteklenmesi gerekiyor. İşte bu konuda Huawei boş durmuyor. Çıkan 316 MB boyutundaki yeni güncelleme (Yakında herkese gelecek), telefonun kamera performansını hatırı sayılır oranda artırıyor. Telefonun bu yazılımla artık çok daha “doğal” renkler ortaya koyduğu belirtiliyor. Bu gerçekten sevindirici görünüyor. Çünkü Huawei P30 Pro için yapılan testlerin çoğunda telefonun renkleri biraz fazla artırdığı görülüyor. Doğal renk üretimi konusunda iPhone Xs ve Galaxy S10 ailesinin gerisine düşen P30 Pro, sonunda bu durumdan kurtuluyor. Artık daha dengeli fotoğraflar veren telefonun, renk sıcaklığı  belirleme ve HDR tarafında ciddi şekilde geliştirildiği belirtiliyor. Ayrıca modelin fotoğraflara uyguladığı “kontrast” miktarının da azaltıldığı söylenenler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro kamera donanımı onu DxOMark’ın liderliğinde tutuyor

Telefonun arkasında Leica imzalı 1/1.7 inç 40 megapiksel F1.6 OIS (SuperSpectrum) + 20 megapiksel F2.2 (120 derece geniş açı) + 8 megapiksel F3.4 (Periskop tarzı) üçlü kurulum yer alıyor. Kare kamera modülüyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, yine arkasında daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip.

İlginizi Çekebilir

Dikey olarak katlanabilir OLED ekran